Koronawirus: 27 nowych zakażeń na Podkarpaciu, 9 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 8 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Znowu duży przyrost zakażeń koronawirusem w naszym regionie. W środę 8 lipca Ministerstwo Zdrowia i sanepid poinformowały o 27 nowych takich przypadkach odnotowanych na Podkarpaciu.

Kolejni mieszkańcy województwa podkarpackiego zakażeni wirusem SARS-CoV-2 to: 15 osób z powiatu jarosławskiego w tym sześć kobiet i dziewięciu mężczyzn (izolacje), 4 osoby z miasta Przemyśla w tym trzech mężczyzn i kobieta (hospitalizacja i izolacje), 2 mężczyzn z powiatu przemyskiego (izolacje), 3 osoby z powiatu przeworskiego – kobieta i dwóch mężczyzn (izolacje), 2 osoby kobieta i mężczyzna z powiatu łańcuckiego (hospitalizacja) oraz mężczyzna z powiatu mieleckiego (izolacja).

Łączna liczba przypadków koronawirusa na Podkarpaciu wzrosła tym samym do 818.

Pozostałe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (96), mazowieckiego (37), łódzkiego (32), małopolskiego (28), wielkopolskiego (23), lubelskiego (10), podlaskiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 15 osób zakażonych koronawirusem. Większość z nich miała choroby współistniejące. Wśród zmarłych pacjentów nie ma osób z Podkarpacia. Do tej pory odnotowano w regionie 55 zgonów związanych z koronawirusem.

Na Podkarpaciu jest też kolejne 9 osób, które wyzdrowiały. To 4 osoby z powiatu jarosławskiego, 2 osoby z miasta Rzeszowa, 2 osoby z powiatu sanockiego i mieszkanka powiatu stalowowolskiego. Łącznie ozdrowieńców w regionie jest już 440.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5 osób, 2199 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 229 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 94 osoby.

Od początku epidemii przebadano ogółem 42 642 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 29 492, dodatkowo inne laboratoria – 13 150.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to do tej pory 36 689 osób, w tym odnotowano 1542 zgony. Według resortu zdrowia w ciągu doby wykonano ponad 20,2 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4