Koronawirus: 9 nowych zakażeń na Podkarpaciu, 11 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 11 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

O 305 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu jest 9 nowych przypadków. To sześć osób z powiatu jarosławskiego w tym cztery kobiety i dwóch mężczyzn (hospitalizacje i izolacje), mężczyzna z powiatu przemyskiego (izolacja), mężczyzna z miasta Rzeszowa (izolacja) oraz mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja). Łącznie potwierdzono dotąd w regionie 850 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (77), małopolskiego (53), mazowieckiego (45), wielkopolskiego (43), łódzkiego (34), lubelskiego (14), opolskiego (8), lubuskiego (6), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), dolnośląskiego (2) i podlaskiego (2).

Resort zdrowia podał też informację o kolejnych 6 zmarłych osobach zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące. Nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia. Do tej pory w naszym województwie odnotowano 55 zgonów.

W regionie jest też kolejne 11 osób które wyzdrowiało. To 8 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 mieszkańców powiatu przeworskiego oraz mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Łącznie osób, które wyzdrowiały jest 460.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 16 osób, 2717 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 240 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 95 osób.

Do tej pory przebadano ogółem 44 552 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 30 612, a dodatkowo w innych laboratoriach – 13 940.

Dotychczas w Polsce odnotowano 37 521 przypadków zakażeń, w tym 1568 osób zmarło. W ciągu doby wykonano ponad 35 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4