Startuje lotnicze letnie bezpośrednie połączenie Rzeszowa ze Szczecinem!

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 16 lipca 2020

Fot. R. Neumann/Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

Dziś (czwartek 16 lipca) zostanie zainaugurowane bezpośrednie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina. Rejsy obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT będą się odbywały 2 razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki. Z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce samoloty startować będą o godzinie 19:25 a przylot do portu w Goleniowie zaplanowano na 20:55.

- Oferujemy mieszkańcom regionu kolejne połączenie pozwalające zaplanować wypoczynek na północy kraju. Lot na trasie Rzeszów-Szczecin to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu oraz komfort podróży. Ze Szczecina można też szybko dostać się do Świnoujścia, Kołobrzegu czy Międzyzdrojów i tym samym skorzystać z uroków polskiego morza. Zapraszamy też wszystkich turystów z województwa zachodniopomorskiego do odkrywania atrakcji turystycznych Podkarpacia - powiedział Adam Hamryszczak-prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” jest partnerem kampanii promocyjnej „CzasNaPodkarpackie”, która zachęca do korzystania z wielu atrakcji turystycznych w województwie podkarpackim. Na lotnisku powstał punkt informacji turystycznej gdzie każdy pasażer przylatujący na Jasionkę otrzyma voucher uprawniający do 30 proc. zniżki na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych Wskazane zostaną również atrakcje na terenie Bieszczadów, Beskidu Niskiego czy Roztocza.

- Uważam, że program „Czas Na Podkarpackie” może być inspiracją i wzorcem dla innych województw. Nie ukrywam, że mocno liczę na pozytywny wpływ bonu turystycznego na odmrażanie turystyki w Polsce - dodaje prezes Hamryszczak.

Oprócz uruchamianego dzisiaj połączenia do Szczecina, Polskie Linie Lotnicze LOT realizują loty z Rzeszowa do Warszawy (gdzie od 15 lipca zwiększono liczbę lotów z 12 do 18 tygodniowo) i Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Irlandzkie linie Ryanair latają z kolei do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina.

Red.

Fot. Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka”

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4