Koronawirus w regionie. Kolejny zgon. 23 nowe przypadki zakażeń

KATEGORIA: ZDROWIE / 2 sierpnia 2020

Fot. Pixabay.com

Podkarpacki sanepid poinformował w niedzielę 2 sierpnia o śmierci pacjentki w szpitalu w Przemyślu. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID-19, dlatego nie będzie on wykazywany przez Ministerstwo Zdrowia. Sanepid przekazał, że mieszkanka miasta Przemyśla zmarła 30 lipca.

Łącznie do tej pory na Podkarpaciu odnotowano 62 zgony w związku z epidemią koronawirusa.

Tymczasem resort zdrowia podał w niedzielę informację o śmierci kolejnych 10 osób zakażonych koronawirusem w Polsce (nie ma wśród nich mieszkańców Podkarpacia). Wszystkie miały choroby współistniejące.

Równocześnie ministerstwo podało informację o 548 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Na Podkarpaciu jest ich 23. To 7 osób z powiatu jarosławskiego (czterech mężczyzn i trzy kobiety), 7 osób z powiatu przemyskiego (dwóch mężczyzn i pięć kobiet), 3 osoby z miasta Przemyśla (kobiety), 2 osoby z powiatu przeworskiego (mężczyzna i kobieta), 1 osoba z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (kobieta), 1 osoba z miasta Rzeszowa (kobieta) i 2 osoby z powiatu stalowowolskiego (mężczyźni).

Łącznie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotąd w regionie 1352 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2).

Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 6 osób. To 4 mieszkańców powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatu jarosławskiego i leżajskiego. Do tej pory w regionie wyzdrowiało 805 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 18 osób, 2466 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 387 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 98 osób.

Do tej pory przebadano ogółem 56 182 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 38 973, a dodatkowo w innych laboratoriach – 17 209.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju do tej pory to 46 894, w tym zmarło 1731 osób. W ciągu doby wykonano ponad 23,8 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4