Kolejny raz podkarpaccy terytorialsi dostarczali sprzęt AGD do powodzian

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 3 sierpnia 2020

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczali sprzęt AGD do 89 rodzin poszkodowanych podczas czerwcowej powodzi z powiatu jasielskiego. Terytorialsi z sanockiego i dębickiego batalionu WOT zajmowali się załadunkiem, rozładunkiem oraz dostarczenie do domów poszkodowanych pralek i kuchenek ufundowanych przez PGNiG. To już trzecia transza pomocy od tej fundacji dla podkarpackich powodzian.

Dzięki terytorialsom w piątek 31 lipca sprzęt AGD trafił do 89 rodzin z gmin Jasienica Rosielna, miasta i gminy Jedlicze, Brzyska, Kołaczyce oraz miasta i gminy Jasło. Ci mieszkańcy, najbardziej ucierpieli podczas czerwcowej powodzi, jaka przeszła przez Podkarpacie niszcząc wiele gospodarstw i pozbawiając właścicieli dachu nad głową. Także w piątek w Jaśle odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i prezesa Zarządu PGNiG Jerzego Kwiecińskiego.

– Nie można stać obojętnie, gdy takie nieszczęście dotyka sąsiadów. A w ten sposób w PGNiG postrzegamy mieszkańców Podkarpacia, gdzie działalność wydobywczą prowadzimy w zasadzie od zawsze. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się ruszyć z pomocą rodzinom, które najbardziej ucierpiały w wyniku żywiołu – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG SA, w trakcie rozładowywania transportu ze sprzętem dla powodzian z Jasła.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

To już trzeci raz żołnierze z podkarpackiej brygady OT wspierali powodzian w dostarczaniu sprzętu AGD do poszkodowanych rodzin. Wcześniej sprzęt AGD dystrybuowali do mieszkańców Trzcinicy, Birczy, Łańcuta, Markowej, Kańczugi, Chmielnika, Hyżnego, Jawornika Polskiego, oraz Dubiecka.

W sumie w ramach akcji pomocy dla powodzian wsparcie od PGNiG trafiło do 256 rodzin z 14 gmin z Podkarpacia. Otrzymały one łącznie 283 sztuki dużego AGD: kuchenki, lodówki i pralki. Sprzęt został zakupiony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, której fundatorem jest PGNiG SA. Pomoc poszkodowanym była koordynowana z lokalnymi władzami administracji rządowej i samorządowej.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zadanie dystrybucji sprzętu AGD realizowała na wniosek wojewody podkarpackiego.

Red.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4