Rozpoczął się remont ulicy Lisa-Kuli. Utrudnienia będą do końca sierpnia

KATEGORIA: INWESTYCJE / 3 sierpnia 2020

Fot. Paweł Bialic

W poniedziałek rozpoczął się remont jednej z najczęściej uczęszczanych przez kierowców ulic w centrum Rzeszowa. Chodzi oczywiście o ul. Lisa Kuli, która od lat aż prosiła się o poprawę warunków jazdy. Koszt inwestycji, za którą odpowiada firma Molter z Rudnej Małej wyniesie nieco ponad milion zł. Na razie rozpoczęto demontaż krawężników w pobliżu budynku Prokuratury Rejonowej, gdzie już zamknięty jest jeden z pasów ruchu w kierunku al. Cieplińskiego.

W ramach przebudowy zaplanowano całkowitą wymianę nawierzchni ulicy na długości kilkuset metrów. Nowa nawierzchnia ma mieć trzy warstwy i będzie wzmocniona geosiatką. Oprócz tego prace mają dotyczyć również krawężników oraz wymiany i regulacji studzienek. Zaplanowano także przebudowę odcinka kanalizacji w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Roboty na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Rzeszowa oznaczają oczywiście utrudnienia. Prace mają być prowadzone najpierw na jednej, a później na drugiej połowie jezdni. Każdorazowo zamknięte będą dwa z czterech pasów ruchu. Na razie nie wiadomo jeszcze czy w związku z remontem dojdzie w pewnym momencie do całkowitego zamknięcia ruchu przy ul. Lisa-Kuli.

- Ta kwestia zależy od tego w jaki sposób prace budowlane będą realizowane przez wykonawcę. Oczywiście jeżeli dojdzie do takiej sytuacji gdy ulica na pewien moment zostanie zamknięta, będziemy o tym wcześniej informować - mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Prace remontowe przy ul. Lisa-Kuli mają potrwać do końca sierpnia.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4