Koronawirus w regionie. Zakażona jest pielęgniarka dwóch rzeszowskich szpitali

KATEGORIA: ZDROWIE / 3 sierpnia 2020

Fot. Barbara Kędzierska

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 3 sierpnia o 42 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

To 8 osób z powiatu jarosławskiego (pięć kobiet i trzech mężczyzn), 5 osób z powiatu łańcuckiego (trzy kobiety i dwóch mężczyzn), 2 osoby z powiatu mieleckiego (kobieta i mężczyzna), 13 osób z powiatu przemyskiego (dziewięć kobiet i czterech mężczyzn), 7 osób z miasta Przemyśla (sześć kobiet i mężczyzna), 3 osoby z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (kobiety), 3 osoby z powiatu rzeszowskiego (kobieta i dwóch mężczyzn) i 1 osoba z miasta Rzeszowa (kobieta).

Jak poinformowała w poniedziałek Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dwa rzeszowskie szpitale objęto dochodzeniem epidemiologicznym.

- W dniu 30 sierpnia uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny (w Rudnej Małej - dop. red.) – wyjaśnia Gibała. - Ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu.

Chodzi o 13 osób spośród personelu, pacjentów i środowiska domowego. Natomiast do innych powiatowych stacji sanepidu przekazano informację o 5 osobach , które należy objąć kwarantanną.

Nie zmieniła się natomiast sytuacja dotycząca innej placówki – Szpitala Specjalistycznego Pro-Famila w Rzeszowie. Tam do 2 sierpnia odnotowano 4 pozytywne wyniki, w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.

- Ostatnie odnotowane przypadki na terenie miasta i powiatu są niepowiązane z wyżej wymienionymi zachorowaniami - zaznacza Dorota Gibała.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 575 osób. Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono na Podkarpaciu 1394 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W kraju nowych zakażeń jest 575 i oprócz naszego regionu dotyczą województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Resort zdrowia podał informację o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem (zmarła w Grajewie), która miała choroby współistniejące. Na terenie Podkarpacia dotychczasowy bilans zgonów to nadal 62 osoby.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 11 osób, 2 452 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 415 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 109 osób.

Dotąd przebadano ogółem 56 789 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 39 075, a dodatkowo w innych laboratoriach – 17 714.

Liczba wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem w kraju to do tej pory 47 469, w tym 1732 osoby zmarło. W ciągu doby wykonano ponad 17,7 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Jak podaje podkarpacki sanepid, jedna z osoba z powiatu jarosławskiego została przesunięta do powiatu przeworskiego ze względu na miejsce pobytu.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4