Piłkarze u prezydenta. Ferenc: „Cieszymy się, że mamy drużynę w 1 lidze”

KATEGORIA: SPORT / 6 sierpnia 2020

Fot. Karol Woliński

Piłkarze, sztab szkoleniowy oraz władze Apklan Resovii Rzeszów spotkali się w czwartek, 6 sierpnia z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Okazją do spotkania był oczywiście awans drużyny Resovii do Fortuna 1. Ligi, dzięki czemu w stolicy Podkarpacia po raz pierwszy od 26 lat będziemy mogli oglądać zmagania na tym poziomie rozgrywkowym. Warto przypomnieć, że w zeszły piątek Resovia w meczu barażowym o awans do I Ligi pokonała drugą rzeszowską drużynę czyli Stal Rzeszów, o czym pisaliśmy TUTAJ. W regulaminowym czasie i dogrywce nie padły żadne bramki. W serii rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze Resovii wygrywając 7-6.

- Cieszymy się, że mamy drużynę w 1 lidze. To zasługa piłkarzy, sztabu szkoleniowego, a także władz klubu. Osobiście oglądałem mecz barażowy i mogę powiedzieć, że byliście lepsi i zasługujecie w pełni na awans - mówił prezydent Ferenc, który szczególnie chwalił bramkarza Resovii Rzeszów Marcela Zapytowskiego, jednego z bohaterów zwycięskiego meczu w barażach.

Prezes klubu CWKS Resovia Rzeszów Aleksander Bentkowski dziękował władzom miasta za wsparcie finansowe.

- Dzisiaj w sporcie liczy się rywalizacja i ludzie, ale w głównej mierze liczą się pieniądze. Wsparcie finansowe od miasta jest kluczowe dla naszego funkcjonowania - powiedział prezes Bentkowski

Władze Rzeszowa zapowiedziały również, że Resovia po awansie do 1 ligi może liczyć na kolejne liczące wsparcie finansowe ze strony miasta.

Prezes Aleksander Bentkowski podkreślał również nacisk sekcji piłkarskiej Resovii na rozwój młodych zawodników czego dowodem jest to, że w niedawno zakończonym sezonie, jednym z najczęściej przybywających na murawie zawodników w drużynie Resovii był młodzieżowiec Mateusz Geniec.

Trener Resovii Rzeszów Szymon Grabowski, który od dziecka związany jest ze stolicą Podkarpacia podkreślał natomiast historyczny aspekt awansu Resovii Rzeszów do 1 ligi.

- Panie prezydencie meldujemy wykonanie zadania, myślę że byliśmy wszyscy świadkami czegoś niesamowitego, czegoś na czym zależało wszystkim od 26 lat. Chcieliśmy aby drużyna rzeszowska wróciła tam gdzie jej miejsce, a przynajmniej minimum i bardzo się cieszymy, że tą drużyną jest Resovia - stwierdził szkoleniowiec „pasiaków”

Prezes sekcji piłkarskiej Apklan Resovii Rzeszów Jan Bieńkowski, który pełni tą funkcję od niedawna, bo dopiero od niemal miesiąca zapowiedział, że podczas okna transferowego nie dojdzie do rewolucji w składzie drużyny.

- Myślę, że będą to zmiany kosmetyczne. Chcemy oprzeć naszą grę w zdecydowanej większości na obecnej kadrze. Mamy nadzieję że się utrzymamy, myślę że nie ma tak dużej przepaści między 1 i 2 ligą, a trzeba jeszcze dodać że w przyszłym sezonie z 1 ligi spada tylko jedna drużyna - mówił prezes Jan Bieńkowski, który zwrócił się do władz Rzeszowa o dalsze działania dotyczące możliwości gry meczów 1. Ligi na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Fot. Karol Woliński

Szkoda, że obecnie stadion miejski nie jest przygotowane na rozgrywki Fortuna 1. Ligi

Jak wiadomo Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej nie otrzymał licencji na możliwość rozgrywania tam spotkań na poziomie 1 ligi. Problemem jest przede wszystkim brak odpowiedniego oświetlenia dostosowanego do wymogów PZPN.

W związku z tym na ten moment Resovia może rozgrywać domowe mecze na stadionie w Stalowej Woli. Jednak nie wszystko w tej sprawie jest jeszcze stracone. Władze miasta są w trakcie rozmów z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby móc uzyskać warunkową licencję na grę w 1 lidze na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Przedstawiciele władz Rzeszowa oraz klubu chcą aby pierwsze kilka meczy, w których to Resovia ma być gospodarzem, rozegrać na wyjeździe na boisku rywala. W tym czasie miasto miałoby wybudować nowe maszty i dostosować oświetlenie do wymogów PZPN-u.

- Mamy nadzieję, że uda się to załatwić. Kibice są naszym 12 zawodnikiem i grając na stadionie w Rzeszowie możemy zagwarantować, że drużyna da z siebie wszystko- mówił podczas spotkania w ratuszu prezes Apklan Resovii Rzeszów Jan Bieńkowski.

Podczas spotkania z władzami Rzeszowa głos zabrali również zawodnicy Apklan Resovii Rzeszów. Kapitan zespołu Dawid Kubowicz miał okazję podziękować za wsparcie pracownikom i kibicom klubu.

-Mało mieliśmy okazji żeby podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu. Wiadomo że po awansie mówi się głównie o piłkarzach, ale trzeba podkreślić że jest to sukces wszystkich osób związanych z klubem, także kibiców - powiedział Dawid Kubowicz.

Zawodnicy Resovii Rzeszów rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. W środę i czwartek piłkarze przechodzili badania medyczne i testy wytrzymałościowe. Na piątek zaplanowano pierwszy trening. Dzień później Resovia rozegra pierwszy sparing z Hutnikiem Kraków. W następnym tygodniu „pasiaki” zmierzą się w 1/32 Totolotek Pucharu Polski z drużyną Piasta Gliwice. Pierwszą kolejkę Fortuna 1. Ligi zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Resovia zmierzy się w niej z Puszczą Niepołomice.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4