Koronawirus w regionie. Przybywa zakażeń, są 33 nowe przypadki i 4 zgony

KATEGORIA: ZDROWIE / 6 sierpnia 2020

Szpital MSWiA w Rzeszowie.
Fot. Paweł Bialic

Przybywa osób zarażonych koronawirusem. W czwartek 6 sierpnia, minister zdrowia Łukasz Szumowski, zdecydował o wprowadzeniu obostrzeń w regionach, gdzie występują największe ogniska wirusa. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

A jak wygląda sytuacja w czwartek 6 sierpnia w naszym regionie? Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Na Podkarpaciu są kolejne 33 osoby zakażone COVID-19 i są to: 1 osoba z powiatu bieszczadzkiego (kobieta), 1 osoba z powiatu jarosławskiego (kobieta), 3 osoby z powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), 1 osoba z powiatu lubaczowskiego (mężczyzna), 3 osoby z powiatu łańcuckiego (mężczyźni), 9 osób z powiatu przemyskiego (osiem kobiet i mężczyzna), 3 osoby z Przemyśla (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z powiatu przeworskiego (kobieta), 3 osoby z powiatu rzeszowskiego (dwie kobiety i mężczyzna), 3 osoby z Rzeszowa (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z powiatu sanockiego (mężczyzna), 3 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety i mężczyzna) i 1 osoba z Tarnobrzega (kobieta).

Kolejne 3 osoby, którym udało się zwyciężyć chorobę pochodzą z Przemyśla, powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego.

Niestety w starciu z wirusem życie straciło 4 mieszkańców naszego województwa.

W dniu 3 sierpnia w Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie zmarł 49-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, w dniu 5 sierpnia w CM Szpital w Łańcucie 2 osoby, kobiety w wieku 84 i 88 lat, które były mieszkankami Przemyśla.

Jedną spośród tych 4 osób, jest również 88-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który zakaził się w Szpitalu MSWiA i tam zmarł. Jak poinformowała nas Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie, na dzień dzisiejszy w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii, gdzie stwierdzono wirusa. Ogółem w szpitalu tym potwierdzono zakażenie COVID-19 wynikiem dodatnim u 6 osób – 3 osób z personelu medycznego i u 3 pacjentów.

Ogólnie w całym kraju w dniu 6 sierpnia, w czwartek odnotowano 726 nowych, potwierdzonych testem przypadków zakażenia koronawirusem u osób z województw: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29), opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 38 osób, 2574 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 504 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 101 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1500 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 828 osób wyzdrowiało. Odnotowano 67 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 58 454 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 40 006, a dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 448.

Red.

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

źródło: Twitter Ministerstwa Zdrowia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4