Covid-19 raport z piątku. 1 osoba zmarła, 35 nowych chorych, 18 wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 7 sierpnia 2020

Fot. pixabay

Mimo upalnej pogody, która ponoć nie sprzyja rozwojowi koronawiurusa, w naszym regionie utrzymuje się wciąż wysoki wskaźnik zachorowań. Jak sytuacja wygląda na koniec tego tygodnia? Poniżej prezentujemy Wam szczegółowe dane, w ślad za informacją od Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W dniu 7 sierpnia, piątek WSSE w Rzeszowie podaje, że na Podkarpaciu mamy 35 nowych, potwierdzonych pozytywnym testem przypadków zachorowań na koronawirusa, a jest to: 6 osób z Przemyśla (cztery kobiety i dwóch mężczyzn), 6 osób z powiatu mieleckiego (cztery kobiety i dwóch mężczyzn), 5 osób z powiatu przemyskiego (trzy kobiety i dwóch mężczyzna), 4 osoby z powiatu jarosławskiego (trzy kobiety i mężczyzna), 4 osoby z powiatu lubaczowskiego (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), 4 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), 2 osoby z powiatu brzozowskiego (dwóch mężczyzn),1 osoba z powiatu dębickiego (mężczyzna), 1 osoba z powiatu jasielskiego (kobieta), 1 osoba powiatu łańcuckiego (kobieta) oraz 1 osoba z Rzeszowa (mężczyzna).

18 osób, mieszkańców powiatu jarosławskiego wyzdrowiało. Niestety w dniu dzisiejszym odnotowano także jedną śmierć. Z powodu koronawirusa 6 sierpnia br., w CM Szpitalu w Łańcucie zmarła 64-letnia kobieta, mieszkanka powiatu przemyskiego.

Mamy także nowe informacje od Pani Doroty Gibały z WSSE w Rzeszowie, która poinformowała nas o kolejnych 2 osobach zakażonych, z ogniska wirusa w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Do dnia dzisiejszego w szpitalu tym ogółem potwierdzono testem dodatnim na koronawirusa zakażenie u 8 osób. Są to 3 osoby z personelu medycznego oddziału chirurgii oraz 4 pacjentów oraz 1 osoba z kontaktu. W ognisku tym, jak już pisaliśmy we wcześniejszych raportach odnotowana 1 śmierć.

- Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 539 osób. Na dzień 7 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 35 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego. - mówi nam Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 33 osoby, 2703 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 517 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 104 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1535 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 846 osób wyzdrowiało. Odnotowano 68 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 59 040 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym - w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 40 366 oraz dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 674.

A jak wygląda sytuacja w całej Polsce?

W dniu dzisiejszym w całym kraju odnotowano 809 potwierdzonych testem przypadków zachorowania na koronawirusa z województw: śląskiego (259 osób), małopolskiego (144 osoby), mazowieckiego (104 osoby), łódzkiego (46 osób), wielkopolskiego (46 osób), pomorskiego (41 osób), podkarpackiego (35 osób), opolskiego (26 osób), dolnośląskiego (22 osoby), lubuskiego (21 osób), warmińsko-mazurskiego (17 osób), lubelskiego (14 osób), zachodniopomorskiego (14 osób), świętokrzyskiego (11 osób), kujawsko-pomorskiego (8 osób) i podlaskiego (1 osoba).

W całym kraju odnotowano także 13 zgonów, których bezpośrednią przyczyną był koronawirus. W większości były to osoby starsze lub w sile wieku.

Red.

źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

źródło: twitter Ministerstwa Zdrowia.

źródło: twitter Ministerstwa Zdrowia.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4