Dwa rzeszowskie szpitale zawieszają przyjęcia na oddziały. Powodem COVID

KATEGORIA: ZDROWIE / 8 sierpnia 2020

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie. Fot. Paweł Bialic

Dwa rzeszowskie szpitale MSWiA oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej od piątku 7 sierpnia wstrzymały przyjęcia na swoje oddziały, powodem są zakażenia koronawirusem.

Dyrekcja Klinicznego Szpitala Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie poinformowała, że od dnia 7 sierpnia do odwołania wstrzymuje przyjęcia do Kliniki Ginekologii i Położnictwa z powodów epidemicznych.

O szczegółach tej decyzji poinformowała nas Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

- w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, w dniu 7 sierpnia, w wyniku badań przesiewowych prowadzonych w tej placówce, uzyskano 5 pozytywnych wyników zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego. Koronawirus stwierdzony został u 1 lekarza i 4 położnych. W związku z tym wstrzymano przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa. Obecnie prowadzone są badania pacjentów i personelu, a osoby mające kontakt z zarażonymi objęte zostały kwarantanną.

Podobnie sytuacja wygląda w Szpitalu MSWiA, który od paru dni boryka się z przyrostem zachorowań w tej placówce. I tu dyrekcja, w trosce o zdrowie pacjentów i personelu medycznego szpitala, w dniu wczorajszym podjęła decyzję o wstrzymaniu do odwołania przyjęć pacjentów na wszystkie oddziały szpitalne. Jednocześnie informując, że bez zmian realizowane są świadczenia przez: poradnię POZ, poradnie specjalistyczne, poradnie zdrowia psychicznego, gabinet rehabilitacji ambulatoryjnej i ośrodek rehabilitacji dziennej oraz pracownie diagnostyczne.

- Szpital MSWiA w Rzeszowie na dzień 7 sierpnia (piątek) ma potwierdzone łącznie 12 pozytywnych przypadków zachorowań na koronawirusa, z czego 4 osoby to pacjenci, z personelu medycznego 5 osób, a także 3 osoby z kontaktu z zakażonymi w tej placówce osobami. W ognisku tym parę dni temu odnotowano także 1 zgon. - informuje nas Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie.

W MSWiA przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii, gdzie stwierdzono koronawirusa.

Dodatkowo informujemy, że ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 581 osób.

Na dzień 8 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 40 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4