COVID w poniedziałek. 25 osób wyzdrowiało, 1 zmarła, 37 zakażonych

KATEGORIA: ZDROWIE / 10 sierpnia 2020

Fot. pixabay

W poniedziałek 10 sierpnia zaczniemy od dobrych informacji związanych z epidemią koronawirusa w naszym regionie. Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny w Rzeszowie wyzdrowiało, aż 25 osób. Z czego 17 osób to mieszkańcy powiatu jarosławskiego, 3 mieszkańców pochodzi z powiatu stalowowolskiego, 2 mieszkańców powiatu przemyskiego oraz po 1 osobie z Przemyśla, Rzeszowa i Tarnobrzega.

Mamy 37 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa, potwierdzonych testem. Osoby zakażone pochodzą: 1 osoba z powiatu brzozowskiego (mężczyzna), 5 osób z powiatu jarosławskiego (dwie kobiety i trzech mężczyzn), 3 osoby z powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), 2 osoby z Krosna (kobiety), 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (kobieta), 3 osoby z powiatu lubaczowskiego (kobiety), 2 osoby z powiatu łańcuckiego (kobiety), 1 osoba z powiatu mieleckiego (kobieta), 2 osoby z powiatu przemyskiego (kobiety), 2 osoby z Przemyśla (kobiety), 2 osoby z powiatu przeworskiego (kobieta i mężczyzna), 4 osoby z powiatu rzeszowskiego (trzy kobiety i mężczyzna), 3 osoby z Rzeszowa (mężczyźni), 3 osoby z powiatu stalowowolskiego (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z Tarnobrzega (kobieta) i 2 osoby z powiatu tarnobrzeskiego (mężczyzna i kobieta).

Niestety dziś odnotowano także 1 zgon. Zmarła pacjentka w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie, mieszkanka powiatu jasielskiego. Kobieta miała 84 lata.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 23 osoby, 3522 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 567 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 116 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1644 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 890 osób wyzdrowiało. Odnotowano 71 zgonów.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 61 391 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym - w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 41 601 oraz dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 19 790.

10 sierpnia (poniedziałek) sytuacja epidemiczna w kraju

W kraju jest 619 nowych i potwierdzonych testem osób zakażonych koronawirusem. Osoby te pochodzą z województw: małopolskiego (175), śląskiego (89), wielkopolskiego (64), mazowieckiego (53), pomorskiego (48), podkarpackiego (37), łódzkiego (31), lubuskiego (26), dolnośląskiego (18), lubelskiego (17), kujawsko-pomorskiego (12), zachodniopomorskiego (11), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (7) i warmińsko-mazurskiego (6).

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w dniu dzisiejszym 2 śmierci z powodu wirusa.

Red.

źródło: Wojewódzki Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny w Rzeszowie.

źródło: Wojewódzki Inspektorat Sanitarno-Epidemiologiczny w Rzeszowie.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

źródło: Ministerstwo Zdrowia

źródło: Ministerstwo Zdrowia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4