Koronawirus we wtorek. Więcej osób wyzdrowiało niż zachorowało, 1 zmarła

KATEGORIA: ZDROWIE / 11 sierpnia 2020

Fot. Arturo Rey/unsplas

Według danych podawanych przez podkarpacki Sanepid, sytuacja we wtorek, 11 sierpnia w naszym województwie wygląda tak, że więcej osób wyzdrowiało niż się rozchorowało na koronawirusa.

Na dzień dzisiejszy odnotowano 34 ozdrowieńców, a jest to: 16 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 4 mieszkańców powiatu mieleckiego i 4 mieszkańców powiatu przeworskiego, 3 osoby z powiatu niżańskiego, 2 osoby z Rzeszowa i 2 z Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego oraz Tarnobrzeg.

Mamy także w regionie 16 nowych, potwierdzonych testem na obecność koronawirusa przypadków zachorowań: 1 osoba powiat jarosławski (mężczyzna), 3 osoby powiat przemyski (kobiety), 8 osób z Rzeszowa (pięciu mężczyzn i trzy kobiety) oraz 4 osoby powiat rzeszowski (trzech mężczyzn i kobieta).

Niestety i dziś odnotowano śmierć 1 osoby. W dniu 10 sierpnia zmarł 79-letni mężczyzna, mieszkaniec Przemyśla, pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 27 osób, 3655 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 552 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 112 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1660 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 924 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 72 zgony.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 62 050 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym: w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 41 989 i dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 061.

Jak poinformowała nas Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie, na dzień dzisiejszy nie uległa zmianie sytuacja w dwóch rzeszowskich szpitalach MSWiA oraz KSW nr 2. Nie nastąpił tam przyrost zachorowań na Covid, ani u personelu medycznego, ani u pacjentów i osób z kontaktu. Jednak na dzień dzisiejszy obydwie placówki medyczne ze względów epidemiologicznych i w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów oraz personelu medycznego wstrzymują przyjęcia nowych pacjentów na oddziały: w szpitalu MSWiA, są to wszystkie oddziały szpitalne, a w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 jest to klinika ginekologii i położnictwa. Tam również badania pacjentów i personelu są w toku, osoby ze styczności objęte są kwarantanną.

Natomiast w nowym ognisku koronawirusa, które powstało z przyjęcia weselnego mającego miejsce 1 sierpnia br., wielkość zachorowań od dnia wczorajszego zwiększyła się o 1 osobę.

- wśród uczestników wesela, z dnia 1 sierpnia, które odbyło się w Rzeszowie, potwierdzonych jest obecnie 10 osób chorych na koronawirusa. 6 osób pochodzi z Rzeszowa i 3 z powiatu rzeszowskiego oraz1 z powiatu jarosławskiego. Łącznie uczestników wesela było 92 i 2 osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. - mówi nam Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie, dodając że ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objętych jest 859 osób.

Ponad to dowiadujemy się od Pani Doroty, że w związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń w powiatach z największym przyrostem zakażeń (oznaczonych jako strefa czerwona lub żółta), działania kontrolne prowadzone są na terenie całego województwa podkarpackiego. Wzmożony nadzór zastosowano na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, przemyskiego i Przemyśla.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z terenu naszego województwa i województwa lubelskiego przy wsparciu funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, od soboty do poniedziałku przeprowadzili 387 kontroli.

Skontrolowano 4 zakłady pracy, 118 zakładów żywienia zbiorowego typu otwartego, 105 sklepów spożywczych i hipermarketów, 51 salonów fryzjersko-kosmetycznych, 5 obiekty sportowo-rekreacyjne, dyskotekę, kino oraz 102 inne miejsca i obiekty (apteki, lodziarnie, targowiska, festyn, stacje paliw i in.). Udzielono 114 pouczeń oraz nałożono 3 mandaty w zakładach restauracjach i sklepie.

Jak we wtorek, 11 sierpnia sytuacja wygląda w całej Polsce

W całym kraju odnotowano 551 nowych, potwierdzonych testem na obecność koronawirusa przypadków zachorowań w województwach: śląskim (128), małopolskim (71), łódzkim (51), mazowieckim (50), wielkopolskim (38), kujawsko-pomorskim (34), warmińsko-mazurskim (32), pomorskim (30), dolnośląskim (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2).

Z powodu wirusa zmarło dziś w całym kraju 12 osób.

Red.

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: twitter Ministerstwa Zdrowia

źródło: twitter Ministerstwa Zdrowia

źródło: twitter Ministerstwa Zdrowia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4