Boguchwała gości interesujących artystów. Trwa XVI Plener Malarski

KATEGORIA: KULTURA / 11 sierpnia 2020

Fot. materiał organizatorów

W sierpniu do podrzeszowskiej gminy Boguchwała, co roku zjeżdżają się artyści-malarze z różnych zakątków kraju i zagranicy, by wziąć udział Międzynarodowym Plenerze Malarskim. Wydarzenie to organizowane jest niezmiennie od kilkunastu lat i gromadzi wielu sympatyków sztuki. Ta cykliczna impreza jest doskonałą okazją do konfrontacji doświadczeń i umiejętności pomiędzy ludźmi, których na co dzień dzielą granice oraz odmienne kultury. Tegoroczny plener rozpoczął się 9 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia, a zakończy go wernisaż prac, które stworzą uczestnicy wydarzenia.

Już dziś organizatorzy zapraszają na wystawę poplenerową 21 sierpnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale.

Artyści Malarze XVI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Boguchwała 2020:

Barszczowski Piotr (Tarnów), Chomiczewski Stanisław (Nowy Sącz), Cichowska Gabriela (Łódź), Franczak Józef (Strzyżów), Grenda Andrzej (Łódź), Jankowska-Mihułowicz Iwona (Bóbrka), Jarosiewicz Jadwiga Maria (Warszawa), Kołodziej Romuald ( Skaryszew), Kroplewski Benedykt (Elbląg), Kuczma Waldemar (Wrocław), Markiewicz Andrzej (Radom), Szafrańska Teresa (Tarnów), Schumacher Anna (Zakopane), Rudecki Łukasz (Radom), Wołek Jan (Warszawa), Bać Kazimierz (Boguchwła), Urbańska-Bać Iwona (Rzeszów), Elżbieta Białaszek (Warszawa).

Organizatorami pleneru jest Gmina Boguchwała, Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Komisarzem i koordynatorem pleneru jest prezes Podkarpackiej Zachęty Jacek Krzysztof Nowak.

Kam.

Fot. materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4