Pogotowie w Rzeszowie z nową karetką. Posiada specjalne wyposażenie

KATEGORIA: ZDROWIE / 13 sierpnia 2020

Najnowszy nabytek Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.
Fot. Karol Woliński

Nowoczesny ambulans wyposażony w specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia został w czwartek przekazany Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Zakup karetki wartej ponad 900 tys. zł został sfinansowany z budżetu wojewody podkarpackiego. Wojewoda Ewa Leniart osobiście przekazała klucze do pojazdu ratownikom medycznym stacji pogotowia w Rzeszowie.

- Mam nadzieję, że samochód będzie państwu służył szczególnie patrząc na jego wyposażenie. Wiemy, że w związku z pandemią za wami trudny czas, ale mamy świadomość kolejnych trudnych wyzwań związanych z koronawirusem, czy wirusem grypy - mówiła Ewa Leniart tuż przed symbolicznym przekazaniem kluczyków do nowego pojazdu.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.
Fot. Karol Woliński

Nowoczesny ambulans wyposażony w automatyczną skrzynię biegów posiada szereg specjalistycznych sprzętów w tym m.in. nosze do udźwigu osób walczących z otyłością mogące unieść do 320 kilogramów, defibrylator z funkcjami możliwości mierzenia temperatury głębokiej, co przydaje się szczególnie w okresie zimowym oraz miernikami wykrywającymi poziom skażenia tlenku węgla i cyjanowodoru, czy aparat USG. Do tego należy również dodać wózek umożliwiający komfortowe przetransportowanie pacjentów po schodach.

- Ten ambulans spełnia ponad standardowe wymagania jeżeli chodzi o wyposażenie. Szczególnie będzie przydatny w przypadku pomocy osobom walczącym z otyłością. Specjalne nosze pomogą bezpiecznie i komfortowo przetransportować pacjenta do ambulansu, będzie to również zdecydowanie większy komfort dla naszych pracowników - powiedział dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski podkreślając, że stacja pogotowia w Rzeszowie w przeciągu ostatnich czterech lat otrzymała dzięki dofinansowaniu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego 6 nowych karetek.

- Pani wojewodo mam nadzieję, że nie zwolni pani tempa w tej kwestii - dodał dyrektor Andrzej Kwiatkowski.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski.
Fot. Karol Woliński

Po symbolicznym przekazaniu kluczyków do pojazdu ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zaprezentowali możliwości nowego ambulansu. Wojewoda Ewa Leniart dostała w prezencie od przedstawicieli rzeszowskiej stacji pogotowia miniaturowy model karetki.

Wokul

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4