Koronawirus w czwartek. Aż 46 nowych przypadków zakażenia. 1 osoba zmarła

KATEGORIA: ZDROWIE / 13 sierpnia 2020

Fot. pixabay

Raport rzeszowskiego Sanepidu z dnia 13 sierpnia (czwartku) przynosi kolejne niestety niezbyt optymistyczne dane. Mamy w regionie aż 46 nowych, potwierdzonych testami zachorowań na koronawirusa.

Zakażone osoby pochodzą: 1 osoba z powiatu dębickiego (mężczyzna), 6 osób z powiatu jarosławskiego (trzy kobiety i trzech mężczyzn), 3 osoby z powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), 3 osoby z powiatu kolbuszowskiego (dwie kobiety i mężczyzna), 3 osoby z Krosna (dwie kobiety i mężczyzna), 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (kobieta), 1 osoba z powiatu leskiego (mężczyzna), 1 osoba z powiatu leżajskiego (mężczyzna), 2 osoby z powiatu łańcuckiego (kobieta i mężczyzna), 1 osoba z powiatu mieleckiego (kobieta), 13 osób z powiatu przemyskiego (11 mężczyzn i dwie kobiety), 7 osób z Przemyśla (cztery kobiety i trzech mężczyzn), 1 osoba z powiatu przeworskiego (kobieta), 1 osoba z Rzeszowa (kobieta) i 2 osoby z powiatu sanockiego (mężczyzna i kobieta).

W województwie podkarpackim według danych na dzień dzisiejszy 25 osób wyzdrowiało, są to: 11 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 mieszkańców z powiatu niżańskiego, 3 mieszkańców z powiatu stalowowolskiego, 2 osoby z powiatu przeworskiego, 2 osoby z miasta Tarnobrzeg oraz po 1 osobie z miasta Rzeszowa, Przemyśla i powiatu mieleckiego i przemyskiego.

Niestety dzisiejsze raporty informują także o śmierci jednej osoby. 12 sierpnia br. zmarł pacjent w Centrum Medycznym szpital w Łańcucie. Był to 48-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta Przemyśla.

Zwiększyła się także liczba chorych pochodząca z ogniska w Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie.

- ogółem na dzień 13 sierpnia mamy potwierdzono 9 wyników dodatnich w tym: 7 pozytywnych wśród personelu medycznego oraz 2 osób z kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego) - mówi nam Dorota Gibała z WSSE w Rzeszowie i dodaje, że nadal są wstrzymane przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa w tym szpitalu. Badania pacjentów i personelu są w toku a 47 osób ze styczności objętych jest kwarantanną.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 3912 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 575 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 108 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1728 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 972 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 73 zgony.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 63 019 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 42 880 i dodatkowo innych labolartoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 20 139.

Jak sytuacja związana z epidemią wygląda na terenie całej Polski

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia odnotowało, aż 811 nowych, potwierdzonych testami przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby zarażone pochodzą z województw: śląskiego (181), mazowieckiego (148), małopolskiego (136), pomorskiego (61), wielkopolskiego (54), lubelskiego (46), podkarpackiego (45), łódzkiego (39), dolnośląskiego (23), podlaskiego (17), opolskiego (15), kujawsko-pomorskiego (14), świętokrzyskiego (12), warmińsko-mazurskiego (11), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (2).

W dniu dzisiejszym odnotowano śmierć 14 osób, u których bezpośrednią przyczyną był koronawiurus.

Red.

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: WSSE w Rzeszowie

źródło: twitter Ministerstwo Zdrowia

źródło: twitter Ministerstwo Zdrowia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4