W sobotę w Kwadracie Kultury będzie koncert muzyki elektronicznej

KATEGORIA: KULTURA / 15 sierpnia 2020

Fot. Kwadrat Kultury/profil FB Fundacja Rzeszowska

Imprezy w Kwadracie Kultury cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W sobotni wieczór 15 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się improwizowana sesja elektronicznej muzyki ambientowej* i eksperymentalnej w zderzeniu z instrumentami akustycznymi, dopełnioną projekcjami wizualizacji w plenerowym anturażu Kwadratu Kultury. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W dźwiękową podróż zabierze Was Echo Ray z Konradem Baranem, a Kuba Kowalski zadba o projekcje wizualizacji. Wcześniej, od 17.00 miłośnicy dźwięków będą mogli skorzystać z atrakcji UCHO - Dźwiękowy Wehikuł Open Air - słuchowiska w plenerze.

PROGRAM IMPREZY

17.00-19.00 - UCHO - Dźwiękowy Wehikuł Open Air

Seanse słuchowisk w plenerze. Uczestnicy otrzymają słuchawki, dzięki którym będą mogli zanurzyć się w dźwiękowej podróży. Inicjatywa Kuby Kowalskiego zyskała tak duże zainteresowanie i sympatię odbiorców, że teraz powróciła w plenerowej odsłonie na Kwadrat Kultury.

20.00-22.00 - koncert Echo Ray feat Konrad Baran + Kuba Kowalski wizualizacje

EchoRay, to projekt kompozytora, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty i sound designera Artura Zedanji. Echo Ray porusza się głównie w nurcie muzyki elektronicznej, szczególnie bliskie są mu rejony ambientu i muzyki eksperymentalnej. Korzysta z szerokiego spektrum analogowej i cyfrowej syntezy dźwięków, posiłkując się przetworzonymi nagraniami terenowymi, instrumentami akustycznymi i elektroakustycznymi.

Konrad Baran - wibrafonista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Lider kwartetu posługującego się językiem muzycznej improwizacji, ale posiadającego też w repertuarze utwory muzyków takich jak Esbjörn Svensson, Søren Dahl Jeppesen czy Jakob Bro.

Kuba Kowalski - autor wizualizacji mappingowych na rzeszowskim ratuszu w ramach WOŚP 2019, autor wizualizacji podczas koncertów „Art Celebration” w latach 2017 i 2018, autor wizualizacji mappingowej w ramach projektu „Sięgając do korzeni" (2017 i 2019) w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury.

Kam.

*gatunek eksperymentalnej muzyki elektronicznej, cechujący się odejściem od linearnie rozwijanej linii melodycznej, charakterystycznej dla klasycznej muzyki elektronicznej

Kilka słów o inicjatywie „Kwadrat Kultury

Kwadrat Kultury powstał w ramach inicjatywy realizowanej przez Fundację Rzeszowską i wspieranej przez Miasto Rzeszów. Jest to nowe, publiczne, otwarte i ogólnodostępne miejsce na mapie kultury Rzeszowa. Znajduje się przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy. W jego centrum znajduje się artystyczna instalacja plenerowa „Przestrzeń Kwadratowa” autorstwa Jakuba Szczęsnego. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Miasta Rzeszowa.

UWAGA!

Na terenie Kwadratu Kultury należy przestrzegać poniższych zasad:

• zachowujemy odpowiedni odstęp od innych ludzi (min. 1,5 m)

• korzystamy z miejsc wyznaczonych przez Organizatora

• zasłaniamy usta i nos przy pomocy maseczek, materiału chust itp.

• korzystamy ze środków dezynfekcji zapewnionych przez Organizatora

• zachowujemy czystość

• nie spożywamy alkoholu i innych substancji odurzających

• nie palimy tytoniu i innych substancji (w tym e-papierosów)

• przestrzegamy zwyczajowych zasad współżycia społecznego

• szanujemy i dbamy o wyposażenie Kwadratu Kultury

• wszelkie zauważone uszkodzenia wyposażenia i sprzętów Kwadratu Kultury niezwłocznie zgłaszamy Organizatorowi.

Na terenie Kwadratu Kultury nie ma obsługi gastronomicznej. Prowiant należy zapewnić we własnym zakresie oraz posprzątać po sobie.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4