Fabryka BSH w Głogowie Młp. szuka pracowników. Firma „odporna na kryzys”

KATEGORIA: GOSPODARKA / 15 września 2020

Fot. BSH

Firma BSH, producent artykułów gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens poszukuje do pracy w swoich 6 fabrykach w Polsce pracowników do obszaru produkcji, logistyki i transportu wewnętrznego. Nowych pracowników BSH poszukuje również do podrzeszowskiej fabryki małego AGD w Głogowie Małopolskim. Koncern produkuje w zakładzie między innych odkurzacze marki Bosch oraz ekspresy do kawy Tassimo.

- Odnotowujemy wzrost zamówień, co pozwala nam z ostrożnym optymizmem patrzeć w przyszłość. Obecnie jesteśmy w szczycie sezonowego wzrostu produkcji, dlatego pomimo zatrudnienia już, w sumie, 800 pracowników tymczasowych w fabrykach w całej Polsce, nadal prowadzimy rekrutacje w zakładach w Łodzi i w Głogowie Małopolskim. W rzeszowskim oddziale BSH szukamy pracowników o wykształceniu i doświadczeniu technicznym, inżynierów oraz osób do pracy w magazynie z uprawnieniami UDT. W obecnych rekrutacjach wspierają nas agencje pracy tymczasowej i to właśnie z nimi podpiszą pierwszą umowę potencjalni pracownicy – mówi Andrzej Maślak z firmy BSH, do której należy zakład produkcyjny w Głogowie Młp. (dawniej w Rogoźnicy).

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią dla większości firm stanowi spore wyzwanie, istnieją jednak branże, które pomimo trudnego czasu radzą sobie bardzo dobrze.

- Bez wątpienia branża AGD jest jedną z tych, które w obecnej sytuacji wykazują dużą odporność na kryzys. Firma BSH, mimo początkowych turbulencji rynkowych, z miesiąca na miesiąc notuje wzrost produkcji oraz sprzedaży AGD, a tym samych wzrost zatrudnienia we wszystkich fabrykach w Polsce - twierdzą przedstawiciele BSH. - Pandemia koronawirusa w początkowym etapie sprawiła, że jakiekolwiek wyjście z domu i kontakt z innym człowiekiem zostały ograniczone do niezbędnego minimum Nie powinno więc dziwić, że przebywanie w czterech ścianach przełożyło się na zwiększone zakupy, również urządzeń gospodarstwa domowego Jest kilka grup produktowych, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, jak chociażby piekarniki, płyty indukcyjne, roboty kuchenne, blendery i miksery ręczne. Ten trend jest wyraźnie widoczny w całej Europie. Polacy już wcześniej lubili gotować, a teraz robią to jeszcze chętniej. Z powodu koronawirusa na popularności straciły kawiarnie, a rozwija się trend picia kawy w domu. Konsumenci zamiast kawy na tzw. „mieście”, chętniej decydują się na zakup ekspresów do kawy.

Wysokie zapotrzebowanie rynku na AGD, przekłada się też na wzrost zatrudnienia w tym obszarze.

Przedstawiciele BSH przekonują, że od początku pandemii BSH zwracało uwagę na bezpieczeństwo swoich pracowników, szybko wprowadzając liczne działania profilaktyczne mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania wirusa.

- Produkcja w Rzeszowie prowadzona jest zgodnie z najwyższymi standardami pracy i z poszanowaniem wysokich wymagań bezpieczeństwa, charakterystycznych dla Grupy BSH. Zakład w Głogowie Małopolskim oferuje świetnie zorganizowane stanowiska pracy, dogodne połączenie komunikacyjne, znakomicie wyposażone kąciki socjalne, kantynę na terenie zakładu oraz przyjazną atmosferę pracy w oparciu o wartości BSH – zaznacza Maślak.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4