Podkarpaccy terytorialsi pogromcami GROM-u. Byli bezkonkurencyjni

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 15 września 2020

Fot. 3. PBOT

VIII edycja ekstremalnego biegu terenowego GROM Challenge – Siła i Honor, która odbyła się 12 września zakończyła się bezkonkurencyjnym zwycięstwem terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

GROM Challenge – Siła i Honor jest to bieg, w którym ważna jest kondycja fizyczna, jak również wytrzymałość psychiczna. 130 par ochotników miało do pokonania 25 kilometrową trasę wiodącą przez naturalne przeszkody - bagna, kanały, błoto i ściany piachu oraz przygotowane elementy taktyczne. Uczestnicy mieli do wykonania zadania związane m.in. z medycyną pola walki, topografią, znajomością węzłów, czy też wykonania strzelania przy dużym wysiłku fizycznym. Komandosi i żołnierze różnych formacji militarnych, jak również pasjonaci biegów ekstremalnych stanęli na starcie biegu GROM Challenge Siła i Honor w Czerwonym Borze.

Spośród wielu zespołów z jednostek specjalnych, żołnierzy jednostek operacyjnych oraz ekip cywilnych, bezkonkurencyjna okazała się para terytorialsów w składzie st. szer. OT Zbigniew Tomaszek i st. szer. OT Szymon Szmist z sanockiego Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 3. Podkarpackiej Brygady OT. Terytorialsi uzyskali czas 4:00:08 zwyciężając z dużą przewagą i wyprzedzając drugi zespół o ponad 18 min.

- Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej po raz kolejny udowodnili swoimi sukcesami, że hasło „sprawni jak żołnierze” to nie fantazja, a odzwierciedlenie wyjątkowej formy i sprawności fizycznej. To kolejne motto, które przyświeca żołnierzom – ochotnikom WOT. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu, natury czy to w okresie pokoju, kryzysu czy wojny - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. 3. PBOT

SIŁA i HONOR – jest to credo żołnierzy GROM. To również motto wydarzenia GROM Challenge, którego głównym przesłaniem jest pokazanie wysiłku i zaangażowania którym muszą się wykazać kandydaci do sił specjalnych. Impreza jest organizowana na terenie byłego poligonu GROM-u w Czerwonym Borze. Jej celem jest również uhonorowanie pamięci gen. Sławomira Petelickiego twórcy jednostki wojskowej GROM. Instruktorzy – żołnierze GROM - pełnią rolę sędziów.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4