Wracamy do Wisłokostrady. A jednak wojewoda już wydała zezwolenie

KATEGORIA: INWESTYCJE / 15 września 2020

Wizualizacja Wisłokostrady
Fot. Mosty Katowice

W poniedziałek (14 września) pisaliśmy TUTAJ o aktualnej sytuacji związanej z ważną miejską inwestycją drogową, potocznie nazywaną Wisłokostradą. Chodzi o połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą i dalej poprzez poszerzony most Załęski oraz ul. gen. Maczka aż do ul. Lubelskiej.

W odniesieniu do najdłuższego odcinka trasy – od al. Rejtana do ul. Ciepłowniczej rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki poinformował nas, że niebawem zostanie wydane przez wojewodę odpowiednie zezwolenie:

- Wniosek dotyczący zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) jest jeszcze rozpatrywany przez wojewodę podkarpackiego i oczekujemy, że w najbliższym czasie decyzja o wydaniu zezwolenia zostanie podjęta - twierdzi Maciej Chłodnicki” - zacytowaliśmy rzecznika ratusza w naszym artykule.

Okazuje się jednak, że rzecznik prezydenta rozminął się z prawdą, a decyzja o zezwoleniu została już wydana przez wojewodę i to ponad dwa tygodnie temu. Na naszą publikację i słowa rzecznika Chłodnickiego zareagował bowiem we wtorek rzecznik wojewody podkarpackiego.

- Powyższe stwierdzenie wprowadza czytelników w błąd, gdyż przedmiotowa decyzja została wydana przez Wojewodę Podkarpackiego 28 sierpnia 2020 r. O tym fakcie poinformował także Urząd Miasta Rzeszowa, publikując w Biuletynie Informacji Publicznej Obwieszczenie Wojewody Podkarpackiego z dnia 9 września 2020 r., w którym Wojewoda informuje o podjęciu decyzji ZRID dla opisywanej w artykule inwestycji - napisał do naszej redakcji rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk.

Faktycznie, decyzja jest dostępna na stronach BIP miasta Rzeszowa i można zapoznać się z nią TUTAJ. Szkoda, że nie wie o tym rzecznik prezydenta.

- Pragnę jednocześnie podkreślić, że wojewoda podkarpacki Ewa Leniart dokłada wszelkich starań, aby postępowania dotyczące wydawania zezwoleń na realizację inwestycji infrastrukturalnych prowadzone były sprawnie, a decyzje wydawane były w możliwie najkrótszym terminie. Dokładnie jak miało to miejsce w przypadku tej inwestycji - zaznacza Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4