Eskaubei i Mr Krime muzycznie o życiu Haliny Poświatowskiej

KATEGORIA: KULTURA / 16 września 2020

Eskaubei Fot. Kuba Kowalski

Projekt „Twórcy nieśmiertelni” ma na celu ukazanie sylwetek inspirujących twórców z Polski w niebanalny sposób. „Haśka” to już drugie przedsięwzięcie z tego cyklu. Tym razem Eskaubei i Mr Krime oddają muzyczny hołd Halinie Poświatowskiej.

„Haśka” to wariacja na temat życia i twórczości artystki, dająca możliwość do zagłębienia się w krótkie, ale bogate życie Poświatowskiej. Nieoczywiste harmonie i metafizyczny klimat stworzone przez legendarnego dj-a i producenta stanowią idealną przestrzeń dla rapowanych wersów Eskaubei. Za analogowe brzmienie całości, podobnie jak w przypadku utworu „Istnienie poszczególne”, który był dedykowany Tomaszowi Stańce, odpowiada Eprom i jego Epromsounds Studio.

Singla z towarzyszeniem grafiki przygotowanej przez Kubę Kowalskiego można posłuchać TUTAJ:

Premierze utworu towarzyszy podcast, w którym Eskaubei opowiada o inspiracjach związanych z Haliną Poświatowską. Można odsłuchać go TUTAJ:

W ramach projektu „Twórcy nieśmiertelni” ukaże się jeszcze ostatni premierowy numer inspirowany życiem Stefana Kisielewskiego. Projekt jest elementem realizacji stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4