Wyraźna przegrana Asseco Resovii. Nieudany początek sezonu

KATEGORIA: SPORT / 21 września 2020

Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek zaprzyjaźnionych ze sobą od lat drużyn. Spotkania Resovii z Jastrzębskim Węglem prawie zawsze odstarczały duyżych emocji. Tym razem było ich jak na lekarstwo.

Asseco resovia w pierwszej kolejce pauzowała (odwołany mecz z Lotosem Gdańsk). Od początku spotkania widać było koncentrację w szeregach Jastrzębskiego Węgla. Znakomicie prezentował się atakujący Mohamed Al Hachdadi, który był niezwykle skuteczny. Bardzo dobrze rozdzielał piłki Lukas Kampa, a gospodarze nie popełniali błędów, nieźle bronili. To pozwoliło im zwyciężyć w pierwszej odsłonie do 21.

W drugiej partii sytuacja się nie zmieniała, z tym że w końcówce gracze Resovii zaczęli się mylić i przewaga gospodarzy osiągnęła jeszcze większą przewagę, wygrywając do 16. W ekipie przyjezdnych nieźle w ataku grali Karol Butryn oraz Klemen Cebulj, lecz to było za mało na konsekwentnie grających jastrzębian. Nie wystarczyła też zmiana, której dokonał trener Alberto Giuliani, wpuszczając na boisko Szerszenia za Tahta.

Trzeci set to nadal świetna dyspozycja jastrzębian, których w ofensywie świetnie prowadził Al Hachdadi. W Asseco Resovii trener Giuliani szukał rozwiązań i za Cebulja wpuścił na boisko Tahta, stosował też podwójną zmianę. Jastrzębianie grali jednak niezwykle efektownie w obronie, a kontry zamieniali na punkty. Rzeszowianie poderwali się jeszcze w połowie seta, lecz to nie wystarczyło na choćby dogonienie rywali. Jastrzębski zwyciężył w bardzo przekonującym stylu, zasłużenie zdobywając komplet punktów.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25-21, 25-16, 25-18)

Jastrzębski W.: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero)

Resovia: Krulicki, Drzyzga, Jendryk, Čebulj, Butryn, Täht, Potera (libero) oraz Szerszeń, Domagała, Woicki

MVP: Mohammed Al Hachdadi

Tekst Paweł Bialic, fot. PlusLiga

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4