Marszałek Ortyl o koalicji bez ogródek: „Zjednoczona Prawica przestała istnieć”

KATEGORIA: POLITYKA / 21 września 2020

Zarząd Województwa Podkarpackiego. Od lewej: Stanisław Kruczek z Porozumienia i Anna Huk z Solidarnej Polski - członkowie zarządu, którzy mają stracić stanowiska. Dalej siedzą wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch. W głębi za Piotrem Pilchem marszałek Władysław Ortyl
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Tak jak informowaliśmy już rano TUTAJ marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl złoży sejmikowi formalny wniosek o odwołanie dwóch członków zarządu województwa: Anny Huk z Solidarnej Polski i Stanisława Kruczka z Porozumienia.

Po południu te doniesienia potwierdził poniedziałkowym popołudniem w specjalnym komunikacie w imieniu marszałka Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

„Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem władz samorządowych. W związku z niepotrzebnym zakłóceniem stabilności pracy zarządu i niezrozumiałym zachowaniem dwóch koalicjantów konieczne jest działanie zapobiegawcze w postaci zmian w składzie zarządu województwa. Układ stanowisk w zarządzie województwa również regulowany jest umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy, która przestała istnieć. W związku z tym marszałek Władysław Ortyl złoży wnioski o odwołanie z zarządu województwa członków zarządu Anny Huk (SP) i Stanisława Kruczka (Porozumienie). Wnioski ten będą procedowane na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego” - czytamy w komunikacie rzecznika marszałka.

Najbliższa sesja sejmiku zaplanowana jest na poniedziałek 28 września.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4