Co nowego u Natalii Kawalec? W niedzielę na jednej scenie z Cleo!

KATEGORIA: KULTURA / 22 września 2020

Fot. Paweł Bialic

Na co dzień mieszka w Chicago, ale co ciekawe - jej korzenie są rzeszowskie! Na początku bieżącego roku Natalia Kawalec podbiła serca widzów muzycznego programu The Voice Kids i doszła aż do finału tego talent show. Co słychać u wokalistki po ponad pół roku od jej sukcesu? Jak się okazuje, dzięki występowi w programie, dziewczyna zyskała wielu przyjaciół oraz możliwości rozwijania swojego talentu.

Niedługo po finale The Voice Kids na świecie ogłoszono pandemię, która pokrzyżowała nieco plany młodej artystki. Pomimo przeciwności losu, nawet w czasie, gdy kultura została „zamrożona” Natalia pojawiła się w kilku ciekawych projektach, m.in.: razem z innymi gwiazdami zaśpiewała w piosence „Wszystko będzie dobrze” oraz „Matka ziemia epidemia”, wzięła udział w teledysku do piosenki „Bratnie dusze” Cleo i Dawida Kwiatkowskiego, zaśpiewała także podczas koncertu „Santo Subito – Prorok naszych czasów”. W letnie miesiące Natalia dołączyła do trasy koncertowej Cleo i miała okazję wystąpić z nią na jednej scenie.

Ta 16-letnia dziewczyna jest skarbnicą talentów, bo oprócz śpiewu potrafi grać na kilku instrumentach. W ostatnich tygodniach pracowała w Polsce nad swoją debiutancką płytą, na której– jak zdradziła – nie będzie ograniczać się do jednego gatunku muzycznego.

- Przyjechałam do Polski żeby skupić się na nagraniach i zacząć pracę nad moją debiutancką płytą. Praca już ruszyła, jest już kilka utworów nagranych. Nie mogę się już doczekać aż będę mogła ogłosić premierę singli. Płyta na pewno będzie bardzo zróżnicowana i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Będzie pop, country, ale także ballady – powiedziała CzytajRzeszów.pl o swojej płycie Natalia Kawalec.

Fot. Paweł Bialic

Pomiędzy próbami, nagraniami i koncertami Natalia Kawalec odwiedziła Rzeszów, czyli miasto, w którym - jak sama powiedziała – są jej korzenie. W najbliższą niedzielę 27 września w ramach Pikniku Rodzinnego na osiedlu Drabinianka odbędzie się koncert Cleo, na którym gościnnie wystąpi Natalia. Wydarzenie będzie miało miejsce na placu między ul. Graniczną i ul. Zieloną w Rzeszowie, a występy artystyczne rozpoczną się o godz. 19.30, koncert Cleo startuje o godz. 21.00.

Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc w strefie koncertowej jest ograniczona. Zgłoszenia można dokonać do 25 września mailowo pisząc na adres drabinianka@rdk.rzeszow.pl (decyduje kolejność zgłoszeń). Regulamin, karta zgłoszenia i klauzula dostępne są na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury: rdk.rzeszow.pl.

Tymczasem zapraszamy Państwa do obejrzenia wywiadu-video z Natalią Kawalec. Rozmowę przeprowadziliśmy, siedząc na rzeszowskim Rynku. Młoda artystka opowiedziała o tym, co ciekawego działo się u niej przez ostatnie miesiące.

Kamila Szeliga

Rozmowa: Kamila Szeliga

Nagranie: Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego Natalii Kawalec

Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego Natalii Kawalec

Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego Natalii Kawalec

Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego Natalii Kawalec

Zdjęcie pochodzi z archiwum prywatnego Natalii Kawalec

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4