Teatralny konkurs w gminie Krasne. Stwórz swoją własną kukiełkę!

KATEGORIA: KULTURA / 19 października 2020

Fot. Pixabay.com

Do 30 października można wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w XII edycji Konkursu Plastyczno-Teatralnego „Kukły”, który organizowany jest pod patronatem Starostwa Powiatowego i wójta gminy Krasne.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. Organizatorzy zachęcają do stworzenia nowatorskich konstrukcji. W tym roku temat konkursu to: Postacie z filmów dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury, w którego skład wchodzą artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze oraz scenografowie. Przed wręczeniem nagród odbędzie się huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący tę kolorową, konkursową twórczość. W paradzie wezmą udział wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie oraz zaproszeni goście.

Organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących, m.in. przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i muzyków.

Podpisane prace (imię, nazwisko, wiek, placówka, opiekun, tytuł pracy, telefon kontaktowy) należy przesłać do końca października na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem tj. Krasne 743, 36-007.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

http://gokkrasne.pl/?p=44450&fbclid=IwAR1YlGlexu0Qs4EcdylheYA9I8b4a9IaFfRxuwyTXx8meQ-Jcf7kOf3cyWM

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4