Artur Andrus wirtualnym gościem w WiMBP. Zarejestruj się już dziś

KATEGORIA: KULTURA / 19 października 2020

Fot. WiMBP

WiMBP zaprasza na wydarzenie „Podkarpackie wędrówki z Arturem Andrusem”, czyli spotkanie online z dziennikarzem, autorem książek i artystą kabaretowym Arturem Andrusem.

Wirtualne spotkanie odbędzie się we wtorek 20 października o godz. 18.00 na platformie ClickMeeting. Poprowadzi je Jan Wolski.

Rezerwacji miejsc można dokonać, klikając w link:

https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/podkarpackie-wedrowki-z-arturem-andrusem/register

30 minut przed spotkaniem zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie z opcją „Dołącz teraz” - jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania wydarzenia - do wyczerpania limitu uczestników.

O gościu spotkania:

Artur Andrus (ur. 27 grudnia 1971 w Lesku) - dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, artysta kabaretowy, satyryk, autor książek, tekstów piosenek, bajek. Gospodarz kabaretowych spotkań w Piwnicy pod Baranami, Przechowalni i Piwnicy pod Harendą, wirtuoz swobodnej zabawy słowem oraz laureat tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.

Wychowywał się na Podkarpaciu. Studia dziennikarskie ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów współpracował z Radiem Rzeszów oraz Rozgłośnią Harcerską. Przez ponad 20 lat był związany z radiową Trójką, gdzie prowadził oraz redagował m.in. „Powtórkę z rozrywki”, „Trójkę pod księżycem”, „Teraz śmieszniej” i „Akademię rozrywki”, do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu. Od 2018 roku współpracuje z radiem RMF Classic, jest gospodarzem programu „NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa” i „Wakat - Wakacyjny Alfabet Turystyczny”.

Oprócz pracy w radiu, często występuje w telewizji. Prowadzi imprezy kabaretowe, jest stałym gościem programu „Szkło kontaktowe”, a także gospodarzem cyklu „Z Andrusem po Galicji”. Pisze teksty piosenek dla innych artystów (m.in. Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej, Czesława Mozila, Grupy MoCarta), sam również odnosi sukcesy na rynku muzycznym. Jego autorski album „Myśliwiecka” uzyskał Podwójnie Platynową Płytę i był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w 2012 roku, kolejne - „Cyniczne córy Zurychu” i „Sokratesa 18” - okryły się platyną i złotem. Wraz z wieloletnią przyjaciółką Marią Czubaszek, napisał dwie książki: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz „Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”, a felietony publikowane przez kilka lat na jego blogu doczekały się wydania w tomach „Blog osławiony między niewiastami” i „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze”.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4