Gdzie są nowe punkty drive-thru w regionie? NFZ podaje ważne informacje

KATEGORIA: ZDROWIE / 19 października 2020

Fot. DWOT

NFZ informuje o kolejnych zmianach na mapie punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 na Podkarpaciu. Obecnie nasze województwo dysponuje 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na takie badanie.

Do wykazu punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 od poniedziałku dołączyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85.

- Dynamiczne są również godziny pracy, często ulegające wydłużeniu - zaznacza Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Najwcześniej otwierany jest punkt w Przemyślu przy ul. Monte Cassino – o godz. 6 rano przez cały tydzień, również w weekend.

Zaś od godziny 7 rano, również przez cały tydzień pracują punkty w:

- Mielcu przy ul. Żeromskiego

- Łańcucie przy ul. Paderewskiego

- Leżajsku przy ul. Leśnej

- Sędziszowie Młp. przy ul. Wyspiańskiego

- Tarnobrzegu przy ul. Szpitalnej (od godz. 7 rano w dni pracujące, w weekend od godz. 8 rano)

Jako ostatnie, zamykane są punkty:

- nowo otwarty w Przemyślu, w poniedziałek o godz. 20

- w Lubaczowie przy ul. Mickiewicza o godz. 19 od poniedziałku do piątku

- w Nowej Dębie przy ul. Kościuszki o godz. 19 od poniedziałku do piątku

- Średnio, każdy z punktów przyjmuje ok. 50 pacjentów dziennie, ale są miejsca gdzie warto podjechać, aby nie czekać zbyt długo - informuje rzecznik NFZ.

W Rzeszowie warto wybrać się do Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego lub punktu przy szpitalu MSWiA na ul. Krakowskiej.

Pacjenci mieszkający w północnej części Rzeszowa lub w okolicy Głogowa Młp., mają punkt z krótkimi kolejkami w Kolbuszowej przy ul. Grunwaldzkiej.

W powiecie tarnobrzeskim, najłatwiej wykonać badanie w Nowej Dębie.

- Sytuacja jest oczywiście dynamiczna, stąd też prośba o wcześniejsze wykonanie telefonu do punktów pobrań - dodaje Śliż. Są one dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran oraz pod czynnym całą dobę bezpłatnym numerem 800 190 590.

Wykaz punktów w Polsce, godziny pracy i numery telefonów są aktualizowane codziennie – warto sprawdzić je przed wyjazdem. W punktach nie obowiązuje żadna rejonizacja – wybór punktu należy wyłącznie do pacjenta.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4