Koronawirusa stwierdzono u marszałka Władysława Ortyla. Jaki jest jego stan?

KATEGORIA: ZDROWIE / 23 października 2020

Marszałek Władysław Ortyl
Fot. Paweł Bialic

Koronawirus nie odpuszcza. Codziennie statystyki pokazują tendencje wzrostowe dotyczące nowych zakażeń i niestety także zgonów z powodu tej choroby. Sytuacja wygląda na tyle groźnie, że rząd decyduje się na wprowadzanie kolejnych obostrzeń w celu (na ile to tylko możliwe) ograniczania możliwość zarażania się kolejnych osób.

Niestety Podkarpacie jak i sam Rzeszów także borykają się z kolejnymi przypadkami zakażeń. Do naszej redakcji dotarła informacja od rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Tomasza Leyko, że do grona osób zakażonych Covid-19 dołączył właśnie marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek Ortyl w ostatnich dniach miał kontakt z osobą zainfekowaną, wykonał zatem tekst na obecność wirusa, który wyszedł pozytywnie.

- Marszałek czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej, wypełniając wszystkie zalecenia regionalnego Sanepidu. - powiedział nam rzecznik Tomasz Leyko, dodając apel o tym by respektować wszystkie zalecenia i przestrzegać obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

- Utrzymujmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce i prawidłowo nośmy maseczkę na twarzy. A jeśli to oczywiście możliwe zostańmy w domach. - powiedział Leyko.

A my będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych zmianach związanych z nowymi obostrzeniami rządu. Komunikat premiera i ministra zdrowia w tym temacie ma zostać ogłoszony dziś, 23 października w godzinach przedpołudniowych.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4