Dziś pierwsza „Różowa Sobota”. Skorzystajcie z bezpłatnych badań. Warto!

KATEGORIA: ZDROWIE / 24 października 2020

Fot. Plakat obrazujący kampanię „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma - badaj piersi!” oraz jej ambasadorki: Martę Półtorak, Elżbietę Łukacijewską, Mariolę Łabno-Flaumenhaft i dr Ewę Zawilińską.

W Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA działa Centrum Chorób Piersi. To tutaj kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie, mając dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.

W związku z tym we współpracy PRO-FAMILII z Urzędem Miasta Rzeszowa, rozpoczęła się kampania społeczna pod hasłem „Nasze zdrowie to nasza siła. Bądź świadoma - badaj piersi!”, o której informowaliśmy TUTAJ.

W ramach projektu organizowane są „Różowe Soboty”, podczas których kobiety mogą bezpłatnie wykonać USG piersi oraz mammografię. Pierwsza „Różowa Sobota” miała odbyć się w 10 października. Niestety z przyczyn epidemiologicznych się to nie udało i wydarzenie zostało odwołane. W związku z tym pierwszą „Różową sobotą” w ramach tego projektu mamy dziś, czyli 24 października.

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie i jego specjaliści z Centrum Chorób Piersi przebadają bezpłatnie 60 kobiet - wykonując wspomniane wyżej badania profilaktyczne. Zaopiekują się także paniami przechodzącymi te badanie przez cały okres ich trwania, a w razie potrzeby czy konieczności, będą również służyli radą i pomocą na późniejszym etapie innych koniecznych badań diagnostycznych czy ewentualnemu dalszemu leczeniu.

Jak informuje PRO-FAMILIA zostały ostatnie wolne miejsca na mammografię - bezpieczne badanie, które trwa zaledwie kilka minut a może uratować życie!

Zaproszenie na badania skierowane jest przede wszystkim do Pań po 40 roku życia, które chcą zyskać pewność, że ich piersi są zdrowe!

Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu 17 773 57 00.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4