Uwaga na blokadę ulic w Rzeszowie! To kolejna odsłona „strajku kobiet”

KATEGORIA: POLITYKA / 26 października 2020

Fot. Paweł Bialic

W poniedziałek 26 października o godzinie 16.30 dojdzie do kolejnej odsłony protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego stwierdzenia, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją. Organizatorem wydarzenia pod nazwą BLOKADA RZESZÓW/STRAJK KOBIET jest Rzeszowska Manifa.

Protest odbędzie się w pobliżu pomnika Czynu Rewolucyjnego i ronda Dmowskiego. Będzie miał formę pieszą oraz samochodową, co wiąże się z możliwym zablokowaniem ruchu samochodowego.

- Przepuszczamy pogotowie oraz straż pożarną. Policja dziś tego przywileju nie ma! Jedziemy zgodnie z przepisami nigdzie się nie śpiesząc - czytamy w informacji przekazanej przez organizatorów na stronie wydarzenia zamieszczonej na Facebooku.

Organizatorzy zapowiadają, że informacje o szczegółach samochodowej trasy protestu pojawią się w Radiu Eska oraz w wydarzeniu na Facebooku o godz. 16.00.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4