Najazd Awangardy na Rzeszów! Szykuje się poetycki wtorek w teatrze

KATEGORIA: KULTURA / 27 października 2020

Najazd Awangardy na Rzeszów 2019 r. Na zdjęciu: Stanisław Dłuski - poeta oraz inspirator i twórca wydarzenia w towarzystwie Krystyny Lenkowskiej - poetki i pisarki oraz organizatorki wielu wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie.
Fot. Weronika Krupa/Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

We wtorkowy wieczór (27 października) o godz. 19.03 w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się już VIII edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów. Wydarzenie to jest współczesną formą spotkania poetów z czytelnikami. Pozytywnie wpisało się w krajobraz naszego miasta, o czym świadczy jego cykliczność i popularność, jaką cieszy się w opinii mieszkańców Rzeszowa.

Wśród gości wydarzenia są twórcy doceniani i nagradzani, ale również debiutanci, dla których ta okazja bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców. W tegorocznej, VIII już edycji Najazdu Awangardy na Rzeszów w charakterze gościa honorowego weźmie udział jeden z najwybitniejszych poetów pokolenia Nowej Fali, Krzysztof Karasek.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. Pomysłodawcą wydarzenia jest poeta i literaturoznawca dr Stanisław Dłuski z Uniwersytetu Rzeszowskiego, który zaprasza na nie w takich słowach:

- Najazd Awangardy na Rzeszów nawiązuje do przedwojennego festiwalu w Warszawie. Poeci to jedna rodzina, wspólnota wartości, w prostym przekładzie to „straż przednia”. W naszych czasach, kiedy dominuje kultura komercyjna, poezja staje się przewodniczką „łodzi”, tworzymy nowe wartości, ważna też jest więź między autorem a czytelnikiem, bo budujemy wspólnotę ludzi dobrej woli, sens staje się słońcem naszych poszukiwań. Żyjemy w czasach depresyjnych, każdy dzień jest wyzwaniem, ale budujemy wspólnotę ludzi wrażliwych na dobro, piękno, miłość. Pisanie to wyzwanie dla każdego autora, to trudna droga, sens buduje się każdym dniem, każdym wyzwaniem, drodzy Czytelnicy, to Wy tworzycie poezję , każdy wiersz jest Waszym dziełem, dzięki Waszej wrażliwości, inteligencji, mądrości rodzi się piękno.

Szczegóły na temat wydarzenia na plakacie poniżej.

Kam.

Materiał prasowy organizatora

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4