Blinkee zwiększyło liczbę elektrycznych hulajnóg w Rzeszowie i obniżyło ceny

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 29 października 2020

Fot. Materiały prasowe

- Do 100 hulajnóg, które są w Rzeszowie, dojechało 130 dodatkowych i jest to nowy model - poinformowała firma Blinkee, która jest operatorem miejskiej wypożyczalni jednośladów – rowerów, hulajnóg i skuterów elektrycznych.

Z powodu pandemii pojazdy Blinkee znane rzeszowianom od 2018 r. wróciły w tym sezonie do Rzeszowa z opóźnieniem, dopiero od 1 czerwca.

- Od startu sezonu w 2020 r. rzeszowianie przejechali na elektrycznych jednośladach już 147 tysięcy kilometrów. Największą popularnością w Rzeszowie cieszą się elektryczne hulajnogi blinkee.city - mówi Monika Chróścicka-Wnętrzak z Blinkee.

Decyzję o zwiększeniu liczby elektrycznych hulajnóg w Rzeszowie firma podjęła kilka dni temu w związku z coraz trudniejszą sytuacją pandemiczną. Oprócz 130 dodatkowych jednośladów Blinkee obniżyło też znacząco ceny. Specjalny cennik wypożyczenia hulajnogi to 0 zł za start i 0,39 zł za minutę jazdy.

- Jednoślady, w trudnym czasie pandemii, okazują się idealnym rozwiązaniem na codzienny transport miejski z zachowaniem dystansu społecznego - twierdzą przedstawiciele Blinkee dodając, że chodzi o to, by łatwiej i bezpieczniej można było poruszać się po mieście w czasach Covid-19. - Hulajnogi, skutery i rowery sprawdziły się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów, na spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

Firma wyliczyła, że od początku sezonu w Rzeszowie hulajnogi wypożyczono prawie 28 000 razy, skutery 4500 razy, a elektryczne rowery 2000 razy, co daje łącznie 147 000 przejechanych kilometrów (dane z 14.10.2020.) i zaoszczędzonych 177 714 kg CO2.

- Jednoślady to przyjemność, nowoczesność, dbanie o środowisko, ale też najbezpieczniejsza pod wglądem epidemicznym forma transportu w mieście. blinkee.city wypracowało specjalne procedury, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa higienicznego użytkowników. Dodatkowo firma rekomenduje i zachęca do używania jednorazowych rękawiczek i dezynsekcje dłoni - dodaje Monika Chróścicka-Wnętrzak.

Na razie firma nie kończy tegorocznego sezonu. Wypożyczalnia będzie funkcjonować przynajmniej do końca listopada.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4