Będą premiery i festiwal filmowy. Kino Zorza zaprasza w swoje progi

KATEGORIA: KULTURA / 30 października 2020

Fot. Kadr z filmu „Na rauszu”

Już w piątek w Kinie Zorza premiera filmu „Obraz pożądania”. Oprócz tego wyświetlone zostaną jeszcze filmy „Polot”, „Sekret bogini fortuny”, „Szarlatan” i „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W listopadzie na ekranie Zorzy pojawią się także filmy: „Na rauszu”, „Jutro czeka nas długi dzień”, „Fisheye”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”. Od 13 listopada w repertuarze kina znajdzie się także ciekawy dokument „Helmut Newton. Piękno i bestia”. Więcej informacji o aktualnym repertuarze na stronie kinozorza.pl

W poniedziałek 16 listopada odbędzie się spotkanie online z Viggo Mortensenem i przedpremiera filmu „Jeszcze jest czas”. Viggo Mortensen odwiedzi Polskę z okazji premiery swojego reżyserskiego debiutu „Jeszcze jest czas”, który w Zorzy będzie można zobaczyć od 20 listopada. Viggo Mortensen spotka się również z widzami kin w całej Polsce w poniedziałek 16 listopada podczas specjalnej sesji Q&A transmitowanej na żywo z jednego z warszawskich kin. Początek około godz. 18:00.

Przypominamy, że na dużej i małej sali kinowej dostępnych jest tylko 25 proc. miejsc. Przy salach i wejściu do kina dostępne są płyny dezynfekcyjne. Sale są wietrzone, a fotele dezynfekowane.

Trwa też akcja wsparcia Kina Zorza. Widzowie, którzy chcą zakupić Voucher, a nie mogą, bądź obawiają się wizyty w kinie - mogą dokonać zakupu online. Przez stronę www.wspieramy-kina.pl można pomóc Zorzy kupując bezterminowy bilet w cenie 17 zł.

Vouchery są również dostępne w kasie kina Zorza w cenie: pojedynczy - 17 zł, w przypadku zakupu pięciu - cena wynosi 15 zł od sztuki.

- Są również Widzowie, którzy chcą nas wesprzeć, ale nie mieszkają w Rzeszowie i nie za bardzo mają jak wykorzystać te otwarte bilety. Takie osoby prosimy o maila (katarzyna.kazanecka@kinozorza.pl) - wówczas zakupione vouchery zostaną przeznaczone dla dzieci z rzeszowskich Domów Dziecka, które zaprosimy na film - mówi Katarzyna Kazanecka z Zorzy.

17. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY i JA"

4 i 5 listopada w Kinie Zorza odbędzie się „Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY i JA". Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Wstęp na seanse filmowe będzie bezpłatny.

PROGRAM FESTIWALU:

4 listopada, godz. 17.00

Moje piękne miasto (My Beautiful City), reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min.

Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

Na Górze Tyrryry (On the Top Tyrryry), reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min.

Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

5 listopada, godz. 17.00

Uścisków twoich mi potrzeba (I Need the Handshakes), reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min.

Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

Niewinność (Innocence), reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min.

Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Zobaczyć niepodległość (To See Independence), reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min.

Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Żyłam z tobą (I lived a Life with You), reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min.

Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

Co zdarzy się jutro (What Happens Tomorrow), reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min.

Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

Kam.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4