„Zorzy” nadal potrzebna jest pomoc. Podaruj kino na Mikołaja lub pod choinkę

KATEGORIA: KULTURA / 27 listopada 2020

Fot. Materiały prasowe

Walczące o przetrwanie rzeszowskie Kino „Zorza” po raz kolejny prosi o pomoc. Od 1 grudnia placówka ponownie otworzy swoje kasy by prowadzić sprzedaż „Voucherów wspierających kino Zorza”. Przypomnijmy, że o tej akcji pomocy po raz pierwszy pisaliśmy w październiku.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko kino Zorza ma w Rzeszowie ciężką sytuację. Że dotyczy ona wszystkich instytucji kulturalnych, lokali gastronomicznych czy siłowni. Jednakże staramy się nie załamywać rąk, i próbujemy robić wszystko co w naszej mocy - mówi Katarzyna Kazanecka z Kina „Zorza”.

Wiosną kino brało udział w ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie. Dzięki pomocy widzów udało się otworzyć „Zorzę” 6 czerwca. Jednak zbyt niska frekwencja spowodowała, że jesienią kino ogłosiło akcję pomocy, która spotkała się z szerokim odzewem. Wkrótce przyszły kolejne obostrzenia, które w listopadzie skończyły się całkowitym zamknięciem m.in. placówek kulturalnych takich jak kina.

- Jest to na pewno bardzo trudny czas dla wszystkich instytucji kulturalnych, lokali gastronomicznych czy klubów fitness. My również jesteśmy bardzo zaniepokojeni, czy to wszystko potrwa jedynie do 27 grudnia, czy przełoży się na kolejny rok - wyjaśnia Kazanecka.

Stąd prośba o kolejną pomoc widzów.

- Kino Zorza jest kinem studyjnym, a jak wiadomo takie placówki nie są nastawione na maksymalizację zysku, i nie mają niezbędnych do przetrwania rezerw. Dlatego postanowiliśmy od 1 grudnia otworzyć kasę kina i prowadzić dalszą sprzedaż „Voucherów wspierających kino Zorza”. Tym razem, chcemy zachęcić Widzów do ich zakupu, jako prezentu dla najbliższych osób na Mikołaja czy pod choinkę. Dla kina będzie to ogromne wsparcie, no i mamy nadzieję, że również miła niespodzianka dla obdarowanej osoby - przekonuje Katarzyna Kazanecka.

Fot. Materiały prasowe

Voucher wspierający kino Zorza kosztuje 17 zł i jest ważny przez cały rok od momentu zakupu, na dowolny seans filmowy. W przypadku chęci zakupu pięciu voucherów - wówczas cena od sztuki wynosi 15 zł.

Kasa kina będzie czynna od 1 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00.

Vouchery wspierające kino Zorza można również zakupić online na stronie www.wspieramy-kina.pl

Nadal można też przekazać vouchery lub kody zakupione online dla dzieci z Domu Dziecka, dla dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej „Tęczowy Domek” oraz dla rodzeństwa podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Otrzymane kody organizatorzy proszą przesłać na adres: katarzyna.kazanecka@kinozorza.pl

- Rok 2020 pokazał, jak w obliczu kryzysu - kina muszą szukać sposobów, aby zawalczyć o przetrwanie. Jednakże takie sytuacje umacniają, i pokazują, że w każdej chwili można liczyć na wsparcie bliskich osób, którymi w tym przypadku są widzowie. To właśnie oni pomogli nam przetrwać wiosenny lockdown oraz mocno angażują się w pomoc, w przypadku obecnej sytuacji - kończy Kazanecka.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4