Nowa hala dla Zespołu Szkół nr 1. Przy okazji do wycięcia ponad 60 drzew

KATEGORIA: INWESTYCJE / 27 listopada 2020

Wizualizacja hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

Władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na budowę nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1, w którego skład wchodzi VI Liceum Ogólnokształcące. Obiekt ma stanąć na dziedzińcu szkoły zlokalizowanej przy ul. Towarnickiego, w miejscu obecnego boiska asfaltowego i będzie połączony przewiązką z budynkiem szkoły. Na jego realizację w wieloletniej prognozie finansowej zarezerwowano kwotę około 15 mln zł. Na razie w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano na ten cel niecałe 600 tys. zł.

Hala ma być wyposażona w pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej (20x40m), siatkówki (9x18m, wys. 12m) oraz koszykówki (15x28m), które znajdą się na piętrze budynku. W planie jest tam również stworzenie widowni na 150 miejsc. Na drugim piętrze powstanie dodatkowe 90 miejsc dla widowni zapewniające dobrą widoczność na boisko. Trzecie piętro będzie stanowiło zaplecze techniczne. Z kolei na parterze zostaną zlokalizowane 4 sale lekcyjne, szatnie oraz siłownia. Do tego powstanie tam pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia stanowiące również zaplecze techniczne.

Jak będzie wyglądać hala można zobaczyć na wizualizacjach przygotowanych przez ARP Autorską Pracownię Projektową Manecki z Krakowa. Szczegółowo pisaliśmy o niej TUTAJ.

Miasto czeka na oferty do 28 grudnia. Termin zakończenia realizacji inwestycji wskazano na lipiec 2023 roku.

Zagospodarowanie terenu - rzut z góry
Fot. ARP Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa

66 drzew do wycinki. Będą nowe nasadzenia

Oprócz budowy samego obiektu hali sportowej, w ramach inwestycji dojdzie również do zagospodarowania terenu wokół hali. Na dziedzińcu szkoły w pobliżu nowej hali w planie jest powstanie nowego boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią tartanową, a także skoczni w dal z rozbieżnią. Oprócz tego w planie jest wycięcie aż 66 drzew, które kolidują z planowaną inwestycją.

W zamian projekt inwestycji przewiduje w rejonie dziedzińca szkoły posadzenie 46 nowych drzew oraz dodatkowo 206 nasadzeń w lokalizacjach zastępczych na terenie całego Rzeszowa.

Ratusz realizację tej inwestycji zapowiadał od dawna. Apelowali o nią również wielokrotnie rzeszowscy radni. Budowa nowej hali wraz z nowym boiskiem ma zdecydowanie poprawić jakość szkolnego procesu wychowania fizycznego.

Karol Woliński

Wycinka obejmie widoczne na zdjęciu drzewa
Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4