XIII Podkarpacki Przegląd „Do Korzeni”. W niedzielę finał, tym razem online

KATEGORIA: KULTURA / 28 listopada 2020

Fot. RDK

W niedzielę 29 listopada odbędzie się finał XIII Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni”. Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w formie transmisji online. Finał przeglądu z występami uczestników oraz ogłoszeniem wyników zaplanowano o godzinie 16:00 na profilu Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury.

W tegorocznej edycji Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni” bierze udział osiem grup folklorystycznych, które walczą o Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności. Są to zespoły: Kapela Ludowa Duklanie z Ośrodka Kultury w Dukli, Kapela Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny, Kapela Ludowa Markowianie z Centrum Kultury Gminy Markowa, Kapela Ludowa Młode Kurasie z Lubziny, Kapela Piasty z Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym, Kapela Ludowa Zalasowianie z Ośrodka Kultury w Ryglicach filia w Zalasowej.

Zdobywcę tegorocznej Nagrody Głównej wyłoni profesjonalne Jury Przeglądu w składzie: Sławomir Gołąb (przewodniczący Jury, chórmistrz grup baletowych i wokalnych Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”), Barbara Kotwasińska (członek Jury, muzyk, znawca kultury ludowej) oraz Jakub Zastawny (członek Jury, cymbalista i lider międzypokoleniowej Kapeli Zastawnych z Brzostku).

Dodatkowa Nagroda Publiczności powędruje do zespołu, który otrzymał najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, prowadzonym na Facebooku do piątku. Jej zdobywcą została Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, na którą oddanych zostało 735 ważnych głosów.

Do wspólnego oglądania Finału Przeglądu, który odbędzie w niedzielę 29 listopada o godzinie 16:00 na profilu www.facebook.com/RDK.Rzeszow zaprasza Rzeszowski Dom Kultury. W ramach przygotowanej transmisji online, widzowie będą mieli okazję zobaczyć nagrania video z występami wszystkich zgłoszonych zespołów oraz oficjalne ogłoszenie wyników.

Red.

Fot. RDK

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4