Autorka „Stulecia Winnych” będzie w czwartek gościem spotkania online w WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 2 grudnia 2020

Fot. WiMBP

Ałbena Grabowska – pisarka, autorka popularnej sagi Stulecie Winnych będzie gościem spotkania online „Kobiecy Punkt Widzenia”, na które zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Spotkanie, które poprowadzi Iwona Piętak odbędzie się w czwartek, 3 grudnia o godzinie 17.00 na platformie ClickMeeting.

LINK DO REJESTRACJI NA SPOTKANIE Z AŁBENĄ GRABOWSKĄ

Aby zapisać się na spotkanie, należy wpisać się imieniem i adresem email.

Uwaga! 30 minut przed spotkaniem, zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie o spotkaniu autorskim z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania - do wyczerpania limitu uczestników.

Podczas spotkania będzie możliwość uczestniczenia w dyskusji na czacie oraz zadawania pytań.

Spotkanie jest bezpłatne, realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ałbena Grabowska jako autorka zadebiutowała w 2011 roku, wydając książkę „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, w której bułgarska kultura i tradycje przeplatają się ze wspomnieniami z pobytu w Bułgarii. Imię „Ałbena” (Kwitnąca Jabłoń) nawiązuje do jej bułgarskich korzeni.

Matka Ałbeny Grabowskiej pochodzi z Bułgarii, a ojciec jest Polakiem. Ałbena Grabowska studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie. Jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem zajmującym się leczeniem osób chorych na epilepsję (nazywaną również padaczką). Ałbena Grabowska jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii. Wciąż przyjmuje pacjentów. Ma troje dzieci: Juliana, Alinę i Franciszka.

W Wydawnictwie Zwierciadło ukazały się saga rodziny Winnych zawarta w trzech tomach „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”, „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli”, „Stulecie winnych. Ci, którzy uwierzyli”, a także „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnieni”, „Ostatnia chowa klucz”.

Ałbena Grabowska jest także autorką bajek edukacyjnych dla dzieci. Cykl o przygodach Julka i Mai zawiera kilka tomów: „Julek i Maja w labiryncie”, „Julek i Maja. Powrót do gry”, „Julek i Maja. Podróż w nieznane”, „Julek i Maja. Misja w czasie”. Od kilku lat wydaje książki również w wydawnictwie Marginesy. Ostatnio ukazały się: „Kości proroka”, „Matki i córki” oraz I tom sagi medycznej „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4