Trwają prace na Stadionie Miejskim. Do końca lutego będzie nowe oświetlenie

KATEGORIA: SPORT / 2 grudnia 2020

Fot. Paweł Bialic

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim „Stal” przy ul. Hetmańskiej polegające na wymianie oświetlenia, instalacji podgrzewanej murawy oraz demontażu starych masztów oświetleniowych. Inwestycja warta około 10,8 mln zł jest kluczowa dla możliwości rozgrywania meczów na poziomie Fortuna 1. Ligi przez Apklan Resovię Rzeszów w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021.

- Wykonawca rozpoczął już palowanie terenu pod maszty oświetleniowe, trwają również prace związane z wykonaniem przyłączy dla nowego oświetlenia. Na boisku bocznym także trwają przygotowania do ściągnięcia murawy i ułożenia instalacji nawilżającej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa węzła cieplnego pod trybunami, co jest wymagane do instalacji podgrzewanej murawy - tłumaczy rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że Apklan Resovia Rzeszów rozpoczęła sezon 2020/2021 grając mecze domowe na boisku rywala. Było to związane z tym, że żaden z rzeszowskich stadionów nie posiadał licencji na rozgrywanie meczów na poziomie 1. Ligi. Na Stadionie Miejskim jedynym wymogiem była wymiana oświetlenia.

Jednak ostatecznie piłka nożna na poziomie 1. Ligi zagościła w Rzeszowie jeszcze jesienią dzięki uzyskanej warunkowej licencji od PZPN na możliwość rozgrywania meczów przez Resovię na stadionie przy ul. Hetmańskiej. Licencja obejmuje jednak tylko rundę jesienną. Aby móc grać w Rzeszowie na wiosnę, konieczna jest wymiana oświetlenia. Termin zakończenia remontu stadionu określono na 25 lutego. Rozgrywki 1. Ligi po przerwie zimowej mają ruszyć 27 lutego. Ratusz zapewnia, że wykonawca dotrzyma terminu realizacji inwestycji.

- Chcemy aby całość tego zadania była wykonana zgodnie z umową czyli do 25 lutego, możliwe, że jeżeli będą dobre warunki pogodowe, uda się to zrobić wcześniej - zaznacza Maciej Chłodnicki.

Fot. Paweł Bialic

Mimo remontu mecze Resovii bez przeszkód

Dla popularnych „Pasiaków” do rozegrania w rundzie jesiennej zostało jeszcze trzy spotkania – na wyjeździe z Chrobrym Głogów (5 grudnia) oraz dwa mecze domowe z Radomiakiem Radom (9 grudnia) i GKS-em Jastrzębie (12 grudnia). Trwające na Stadionie Miejskim prace nie będą kolidować z możliwością rozgrania ostatnich dwóch meczów w rundzie jesiennej przez Apklan Resovię.

- Mecze będą odbywać się bez przeszkód, wymiana murawy będzie trwała w końcowym etapie inwestycji - zapewnia rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego został podzielony na trzy części. Pierwsza dotyczy instalacji podgrzewanej murawy, co będzie warunkiem uzyskania licencji na 1. Ligę od kolejnego sezonu 2021/2022. Druga część będzie dotyczyła budowy masztów oświetleniowych dla boiska i toru żużlowego wraz z potrzebą infrastrukturą oraz rozbudowy kontenerowego punktu kasowego o moduł funkcjonalny. Ta część przetargu wydaje się najważniejsza w kontekście rozgrywania meczów przez Apklan Resovię na wiosnę. Trzecia część ma dotyczyć rozbiórki czterech starych masztów oświetleniowych.

Nie wolno również zapominać, że z obiektu przy ul. Hetmańskiej korzysta obecnie druga rzeszowska drużyna – Stal, rozgrywająca mecze na poziomie 2. Ligi. Do tego należy również dodać Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe, które w październiku zakończyło sezon w 2. Lidze Żużlowej.

Karol Woliński

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4