Trwa zbiórka nakrętek dla niepełnosprawnych dzieci. W grudniu dla małej Zosi

KATEGORIA: ZDROWIE / 4 grudnia 2020

Fot. Centrum Medyczne Medyk

Powodzenie uruchomionej w Rzeszowie akcja zbiórki nakrętek na rzecz niepełnosprawnych dzieci przerosło oczekiwania organizatorów. Teraz co miesiąc zbiórka będzie prowadzona na rzecz innego dziecka – w grudniu dla 6-letniej Zosi.

Zbiórkę nakrętek dla niepełnosprawnych bliźniaków, Sebastiana i Fabiana, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe uruchomiło Centrum Medyczne Medyk wraz z Fundacją Medyk dla Zdrowia podczas tegorocznej edycji 20. Dnia Serca w Rzeszowie.

Nakrętki zbierane były do specjalnie przeznaczonego na ten cel serca, które na stałe stanęło na rzeszowskim Rynku. Wkrótce do akcji włączyło się miasto Rzeszów, dzięki czemu na terenie Rzeszowa pojawiły się trzy dodatkowe serca na nakrętki, które nieustannie zapełniane są przez mieszkańców. Do tej pory udało się zebrać ponad 1,5 tony nakrętek!

- Ponieważ odzew i zainteresowanie inicjatywą przerosło nasze oczekiwania, zdecydowaliśmy, że z pomocy powinno skorzystać jak najwięcej potrzebujących. Dlatego zgodnie z utworzonym regulaminem co miesiąc nakrętki będą zbierane dla innego niepełnosprawnego dziecka. W grudniu pomagamy w ten sposób 6-letniej Zosi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, zmaga się też m. in. z padaczką - zapowiada Monika Wojtaś z Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie.

Oprócz Rynku serca można znaleźć przed wejściem do przychodni CM Medyk przy al. Rejtana 53, w parku przy ul. Odrzykońskiej oraz obok Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44. Nakrętki można zostawiać też w sklepach FRAC na terenie całego województwa.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4