Jeden z historycznych jupiterów pozostanie na Stadionie Miejskim!

KATEGORIA: SPORT / 18 stycznia 2021

Fot. Paweł Bialic

Jeden z czterech demontowanych jupiterów zostanie jednak na Stadionie Miejskim.

- Historyczne jupitery dla wielu mieszkańców Rzeszowa miały ogromną wartość sentymentalną. Pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, aby ocalić część jednego z masztów jako pamiątkę. Stal Rzeszów, w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa, podjęła działania zmierzające do pozostawienia części jednego z jupiterów i umieszczenia go na terenie stadionu - przekazał w poniedziałek Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Fot. Paweł Bialic

- Jupitery mają dla nas wszystkich ogromną wartość historyczną i sentymentalną. Udowodnili to Kibice, którzy wyszli z propozycją akcji mającej na celu zachowanie górnej części oświetlenia. Udowadnia to także Klub, który w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa podjął działania zmierzające do pozostawienia górnej części jednego z jupiterów na terenie stadionu - poinformował z kolei klub Stal Rzeszów. - O dalszych krokach związanych z tą sprawą będziemy informować wkrótce.

Ponad 50-metrowe maszty oświetleniowe stadionu przy ul. Hetmańskiej były jednym z symboli Rzeszowa. Powstały prawie 50 lat temu. W związku z przebudową Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie musiały zostać usunięte. Zapewnienie odpowiedniego natężenia światła przy użyciu dotychczasowych jupiterów było niemożliwe. Zastąpią je dwa nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4