Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej nareszcie otwarty całodobowo

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 23 stycznia 2021

Fot. Tomasz Wrzesiński

Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej w Rzeszowie jest już czynny całą dobę. To efekt modernizacji stacji Rzeszów Główny. Zmiana ułatwi poruszanie się w centrum miasta w godzinach nocnych.

Przejazd przy ul. Konopnickiej został oddany do ponownego użytku po przebudowie zakończonej w lipcu 2019 r. Jednak nadal był czynny dla kierowców tylko w godz. od 6.00 do 22.00. Dopiero dalsze prace umożliwiły otwarcie przejazdu bez ograniczeń.

- Od czwartku 21 stycznia ruch drogowy odbywa się całodobowo. Na skrzyżowaniu są nowe sygnalizatory i rogatki. Obsługa urządzeń prowadzona jest z Lokalnego Centrum Sterowania w Rzeszowie - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

To duże ułatwienie dla wszystkich poruszających się między osiedlami 1000-lecia i Króla Augusta. O otwarcie przejazdu także w godzinach nocnych od dawna zabiegały władze miasta. Po przebudowie, skrzyżowanie wyposażone w nowe urządzenia zabezpieczenia zapewnia bezpieczny ruch pociągów i samochodów całą dobę.

- Na przejeździe wymieniono nawierzchnię jezdni. Gumowe płyty zapewniają lepszą odporność na uszkodzenia, które powodują ciężkie samochody. Piesi bezpiecznie mogą korzystać z chodnika o szerokości 2 metrów - przypomina zakres prac Dorota Szalacha.

Całość zakończonej niedawno modernizacji stacji kolejowej Rzeszów Główny (obejmującej też budowę przystanku Rzeszów Zachodni, przebudowę mostów kolejowych na al. Wyzwolenia oraz przebudowę wiaduktu nad ul. Batorego) kosztowała 205 mln zł. Same prace przy przejeździe przy ul. Konopnickiej kosztowały 750 tys. zł.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4