Od czwartku Bolt uruchamia w Rzeszowie elektryczne hulajnogi. Jakie będą ceny?

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 3 marca 2021

Fot. Materiały prasowe

Od czwartku (4 marca) firma Bolt znana dotąd z usług taksówkarskich wprowadzi do Rzeszowa elektryczne hulajnogi. Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w 14 polskich miastach, teraz dołączy do nich stolica Podkarpacia. Operator przekonuje, że elektryczne hulajnogi to sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku.

Na początek obszar działania wypożyczalni obejmuje osiedla: Śródmieście, Kmity, 1000-lecia, Nowe Miasto, Piastów, Dąbrowskiego, Grota-Roweckiego i Pułaskiego.

- Mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR umieszczony na kierownicy urządzenia - wyjaśnia Joanna Manarczyk, rzecznik prasowy firmy Bolt.

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z aplikacji w Rzeszowie będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu każda użytkowniczka i użytkownik będzie się musiał zapoznać z instrukcją i wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy oraz parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

- Nowe hulajnogi Bolt dostępne w Rzeszowie, które zostały zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne oświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę - zachwala Joanna Manarczyk.

Fot. Materiały prasowe

Firma przekonuje, że korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej jazdy:

- korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,

- jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,

- jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,

- niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,

- niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,

- korzystania z hulajnogi samemu - hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.

Bolt dodaje, że ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg jest także parkowanie. - Zawsze warto rozejrzeć się za stojakiem rowerowym, w większości miast są one bardzo powszechne. Hulajnogę należy postawić tak, by zostawić miejsca dla rowerzystów chcących skorzystać z możliwości podpięcia roweru do stojaka. W przypadku, jeśli w pobliżu nie ma stojaka rowerowego, jednoślad należy zaparkować w sposób najmniej przeszkadzający przechodniom i w widocznym miejscu (nie za rogiem budynku) - podkreślają przedstawiciele operatora. Jedną z możliwości jest zaparkowanie wzdłuż budynku. Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by urządzenie nie zagrażało bezpieczeństwu pieszych oraz pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o pozostawieniu przejścia dla pieszych o szerokości 1,5 m i o ustawieniu hulajnogi na nóżce, by zachowała równowagę.

Fot. Materiały prasowe

- Edukacja i rozmowy z przedstawicielami miast na każdym etapie prowadzenia wypożyczalni to kluczowe elementy naszej działalności. Dopasowujemy nasze operacje do potrzeb lokalnej społeczności, wprowadzamy konieczne ograniczenia w zakresie prędkości jazdy i parkowania. To, że mieszkanki i mieszkańcy Rzeszowa już mogą korzystać z naszych rozwiązań mikromobilnych potwierdza, że obrana strategia jest skuteczna. Naszym celem jest zwiększenie mobilności mieszkańców miast poprzez udostępnianie innowacyjnych metod transportu mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne - mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Wypożyczalnia Bolta to inicjatywa niezależna od działań miasta. Rzeszowski ratusz przygotowuje się do przetargu na kolejny sezon funkcjonowania wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, rowerów i skuterów. W poprzednich latach prowadziła je firma Blinkee.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4