Teatr Maska zaprasza w najbliższą niedzielę na premierę! Co się szykuje?

KATEGORIA: KULTURA / 4 marca 2021

Kadr ze spektaklu „KAJTUŚ CZARODZIEJ" w reż. Heleny Radzikowskiej, w Teatrze Maska w Rzeszowie.

„KAJTUŚ CZARODZIEJ”, to najnowsza propozycja Teatru Maska w Rzeszowie, w tym roku. Już w najbliższa sobotę, 6 marca premierowy pokaz spektaklu o czarodzieju Kajtusiu, przedstawienie powstało na motywach powieści Janusza Korczaka.

Spektakl jest historią o dojrzewaniu i budowaniu własnej tożsamości przez tytułowego Kajtusia, to opowieść o tym jak istotna jest równowaga pomiędzy wyobraźnią, a rzeczywistością i odpowiedzialnością. „KAJTUŚ CZARODZIEJ”, to zdecydowanie spektakl familijny. Dzieci będą świetnie bawiły się zaproszone do zapewne dobrze znanego im świata, natomiast nieco starszy widz będzie dzięki tej opowieści mógł ponownie przeżyć podróż w głąb dziecięcej wyobraźni, w której przeplatają się różne światy i porządki.

- Kajtek jest bardzo niespokojnym chłopcem. Na podwórku i w szkole znany jest wszystkim z uprzykrzania im życia. Uwielbia żarty, zakłada się z kolegami i psoci, czasem tak często, że jego opiekunowie nie mogą nadążyć za chłopcem, który dłuższej chwili nie potrafi wysiedzieć w jednym miejscu. Jedyną osobą, która potrafi poskromić barwny temperament Kajtusia jest jego babcia. Kobieta zajmuje chłopca opowiadając mu niesamowite i pełne tajemnic historie. Te babcine opowieści tak rozbudzają jego wyobraźnię, że figlarny młodzieniec zaczyna marzyć o zostaniu czarodziejem. Jego ogromna wiara potrafi przenieść go w świat pełen magii, świat który całkowicie go pochłania. Jednak śmierć bliskiej mu osoby sprawia, że niewinna zabawa w magię zaczyna przybierać groźne oblicze, wręcz niszczycielskie. Czy Kajtusiowi uda się odzyskać równowagę między tym co realne, a tym co nierzeczywiste i magiczne? I w jak niesamowite przygody i miejsca zaprowadzi go ta czarodziejska moc? - to tylko przedsmak tych niesamowitych przeżyć i wyjątkowej podróży do jakiej zaprasza Was główny bohater spektaklu już w najbliższy weekend, do Teatru Maska.

Spotkanie z twórcami spektaklu „KAJTUŚ CZARODZIEJ" w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Bilety na premierę „KAJTUŚ CZARODZIEJ” w sobotę, 6 marca już niestety zostały wysprzedane, ale można jeszcze dostać bilety na 7 marca (niedziela) na spektakle o godz. 14.30 i 16.30. TUTAJ możecie rezerwować/zakupić bilety.

Red.

Materiał promocyjny Teatru Maska w Rzeszowie

Premiera spektaklu „KAJTUŚ CZARODZIEJ” odbędzie się w Teatrze Maska, 6 marca 2021 r., o godz. 16.30

TWÓRCY SPEKTAKLU:

Reżyseria: Helena Radzikowska

Adaptacja: Magda Żarnecka

Scenografia: Ľudmila Bubánová

Muzyka: Natasza Topor

Ruch sceniczny: Anna Sawicka– Hodun

Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk

Reżyseria światła: Maciej Iwańczyk

Asystent reżysera: Anna Złomańczuk

OBSADA:

Jadwiga Domka, Kamil Dobrowolski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek i Anna Złomańczuk.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4