Spektakl „Tańcz mnie. Cohen” na Dzień Kobiet w Teatrze im. Siemaszkowej

KATEGORIA: KULTURA / 4 marca 2021

Fot. Paweł Bialic

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do świętowania tegorocznego Dnia Kobiet już 5, 6 i 7 marca (piątek, sobota, niedziela). Na Dużej Scenie będzie można obejrzeć muzyczny spektakl „Tańcz mnie. Cohen” w reżyserii Sławomira Gaudyna z songami legendarnego kanadyjskiego barda.

Leonard Cohen w swoich tekstach obdarowywał kobiety czułymi wyznaniami, ich twarze zdobiły okładki jego płyt, a głosy stały się rozpoznawalnym elementem niemal wszystkich przebojów. W jego życiu kobiet czarujących, inspirujących, mądrych, a także często opiekuńczych choćby z uwagi na nawracające stany depresji, było wiele. Swoimi muzami czynił stałe partnerki, jak i te spotykane na co dzień.

„Tańcz mnie. Cohen” to spektakl o miłości, ale nie tylko… Scenariusz powstał na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena pełnych rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia. W rolę Leonarda Cohena wciela się doskonale znany rzeszowskiej publiczności Robert Żurek. Na fortepianie akompaniuje mu Mikołaj Babula.

Przedstawienie miało premierę 22 lutego 2020 roku, ale z powodu czasowego zamknięcia teatrów spowodowanego pandemią COVID-19, zdążyli je zobaczyć nieliczni. Zbliżający się Dzień Kobiet jest więc świetną okazją do przeżycia historii artysty i człowieka zafascynowanego kobiecością.

Bilety na spektakle można zakupić w Kasach Teatru oraz przez stronę www.teatr-rzeszow.pl w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy. W piątek i sobotę spektakl jest o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 18.00.

Zapraszamy do nagranej przy okazji premiery w lutym 2020 r. rozmowy. O spektaklu „Tańcz mnie. Cohen” opowiadają Sławomir Gaudyn i Robert Żurek. Rozmawiała Barbara Kędzierska. Materiał zrealizował Paweł Bialic.

Leonard Cohen - kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz. Zmarły w 2016 roku. Stworzył między innymi takie nieśmiertelne przeboje jak: Suzanne, So long, Marianne czy Hallelujah. Przez całe swoje życie, trwające 82 lata, nieustannie poszukiwał inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety… Te, z którymi wchodził w dłuższe relacje i te spotykane na co dzień. Twórczość Leonarda Cohena i jego spojrzenie na świat pełne są rozważań o miejscu człowieka we współczesnym świecie, całym mistycyzmie życia.

Wydarzenia teatralne odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Widzowie mogą zająć 50 proc. dostępnych miejsc. Obowiązkowe są także maseczki i dezynfekcja rąk.

Red.

Fot. Materiały Teatru im. W. Siemaszkowej

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4