The Freeborn Brothers: Kolejny koncert w ramach cyklu Estrada Studio Live

KATEGORIA: KULTURA / 4 marca 2021

Fot. Materiały prasowe

W piątek, 5 marca o godzinie 20.00 w ramach Estrada Studio Live zagra zespół The Freeborn Brothers. Sami o sobie piszą tak: „Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, gdzie orkiestra bałkańska gra rocka, a niesamowita dawka energii nie pozwala ustać w miejscu!”. Koncert będzie transmitowany bezpłatnie na żywo na profilu FB i kanale YT Estrady Rzeszowskiej.

Zespół the Freeborn Brothers to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy "cyrk osobliwości", który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery, oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze wszędzie tam, gdzie się pojawią. Każdy „spektakl” jest inny, pozbawiony rutyny.

Zespół swoją wyjątkowością i odwagą zyskał wielu fanów. Istnieje od 2013 roku. W tym czasie zagrał ponad 400 koncertów w całej Europie oraz nagrał sześć płyt: "Two Men Orchestra" (2013), "Gypsy Hobo Trash Grass" (2014), "Theatro Ridiculous" (2016), Instant Magic (2018), Astral Trails (2019) oraz „Bezmiar” (2020).

Wśród imprez, które odwiedzili Freeborn Brothers w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in. : Mighty Sounds Czad Festival, czy Muddy Roots Festival. Zespół wystąpił również w talent show "Must be the Music", w którym został entuzjastycznie przyjęty przez Piotra Roguckiego, stając się oficjalnym suportem zespołu Coma zimą 2016 roku. W tym samym roku The Freeborn Brothers wystąpili w roli suportu przed międzynarodową gwiazdą Gogol Bordello w warszawskim klubie Progresja. Zagrali także koncert przed kilkutysięczną widownią na wielokrotnie nagradzanym międzynarodowym festiwalu Colours Of Ostrava w Czechach.

Fot. Materiały prasowe

Szczególny rozgłos w social mediach i portalach internetowych zyskał dzięki materiałowi, który został okrzyknięty hitem sieci. Spontanicznie nagrane wideo zamieszczone na kanale YT Freeborn Brothers uchwyciło moment wykonywania przez zespół pieśni żałobnej na cześć policyjnej Alfy Romeo wciąganej na lawetę podczas Maratonu w Rzeszowie. Dzięki poczuciu humoru i dużej dawce dystansu stworzyli viral, który w ciągu pierwszego tygodnia zdobył 400 000 wyświetleń.

Estrada Studio Live

Estrada Studio Live to cykl koncertów online organizowanych przez Estradę Rzeszowską w Estrada Studio. Każde z wydarzeń jest transmitowane bezpłatnie na profilu FB i kanale YT Estrady. W ramach przedsięwzięcia swoje koncerty online zagrali już Rockaway, Tension Zero i Gypsy and The Acid Queen. Artyści zapraszani do projektu są reprezentantami różnych nurtów muzycznych. Łączą ich natomiast podkarpackie korzenie.

Celem koncertów Estrada Studio Live jest umożliwienie artystom prezentowania swojego dorobku w trudnych czasach pandemii i zwiększenie dostępności do kultury dla mieszkańców Rzeszowa, okolic i wszystkich zainteresowanych. W najbliższym czasie, poza koncertem The Freeborn Brothers, planowany jest koncert zespołu Audioties. Ten odbędzie się 12 marca.

Linki do dotychczasowych koncertów:

https://www.youtube.com/watch?v=mXQmfPGV5-c

https://www.youtube.com/watch?v=R_E9llGPTJQ

https://www.youtube.com/watch?v=mubdDLgxIFI

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4