Aktualny repertuar i Dzień Kobiet z francuską komedią w kinie Zorza

KATEGORIA: KULTURA / 5 marca 2021

Kadr z filmu „Weselny toast”
Fot. Materiały prasowe

Z okazji Dnia Kobiet kino Zorza zaprasza w poniedziałek (8 marca) o godz. 19.00 na przedpremierowy pokaz francuskiej komedii „Weselny toast”.

Przed filmem kino rozlosuje nagrody ufundowane przez:

- Restaurację Parole Art Bistro: do rozdania trzy vouchery dla dwóch osób, na kolację (do zrealizowania po otwarciu restauracji);

- Bonne Sante Rzeszów Krakowska-Południe - Gabinety Dietetyczne: nagrodą główną będą 2 bony na dwutygodniową kurację w gabinecie oraz każdy uczestnik dostanie vouchery o wartości 70 zł na pełną konsultację dietetyczną w gabinecie, które zawierają bezpłatną poradę żywieniową, analizę składu ciała oraz zalecenia wraz z wiosennymi przepisami;

- oraz kosmetyki Mary Kay.

Bilety w cenie 14 zł.

O filmie:

W „Weselnym toaście" znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Pełen wdzięku film Laurenta Tirarda wprawnie łączy słodycz z odrobiną goryczy. Rozgrywając się w trakcie jednej wieczornej kolacji, która zadecyduje o losach związku głównego bohatera, przypomina, że życie składa się z wielu smaków i warto spróbować ich wszystkich. Tak jak warto kochać ludzi za to, jakimi są, a nie jakimi chcielibyśmy, żeby byli.

Adrien niedawno rozstał się z dziewczyną. A dokładnie to ona oświadczyła, że potrzebuje przerwy i zatrzasnęła za sobą drzwi. Kiedy więc zostaje poproszony o wygłoszenie tytułowego toastu na weselu siostry, kreśli w wyobraźni kolejne jego wersje i są to głównie scenariusze porażki. Bo co miałby powiedzieć nowożeńcom, skoro właśnie wielka miłość uciekła mu sprzed nosa? Rozpamiętując początki swojego związku i usiłując dociec, co poszło nie tak, bohater „Weselnego toastu" zerka pod stołem na telefon. Czy była odpowie na jego wiadomość? Czy da mu jeszcze jedną szansę? Tirard z humorem odmalowuje etapy budowania relacji i razem z bohaterem szuka przyczyn miłosnej klęski. A przede wszystkim sprawia, że z całych sił kibicujemy Adrienowi, gdy ów neurotyk i hipochondryk opuszcza wreszcie strefę komfortu i postanawia zawalczyć o związek.

Ciepły, dający nadzieję „Weselny toast" znalazł się w oficjalnej selekcji ostatniego festiwalu w Cannes. Reżyser w świeży i oryginalny sposób podchodzi bowiem do komedii, wplatając w nią elementy stand-upu. Wszyscy znamy wesela, z których chce się uciec i przemowy, których nie chcemy wygłaszać. Mistrz gatunku Laurent Tirard („Facet na miarę, „Mikołajek") pokazuje, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.

Nowy tydzień to także aktualny repertuar w rzeszowskim kinie Zorza:

Fot. Kino Zorza

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4