Spędź sierpień i wrzesień w Rzeszowie wśród ludzi z różnych stron świata

KATEGORIA: EDUKACJA / 16 lipca 2021

Fot. Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO”.

Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO” zaprasza do udziału w 7-tygodniowym projekcie wolontariatu, który dla zainteresowanych może być okazja nie tylko do tego, by pomagać innym, także do tego, by pracować w międzynarodowym zespole 16 wolontariuszy, szkolić swój język angielski oraz inwestować w swój rozwój osobisty.

Stowarzyszenie kieruje swoją uwagę do osób w wieku od 18 do 30 lat, do udziału w wspomnianym wyżej projekcie, którego działanie zaplanowano w okresie od 15 sierpnia do 3 października 2021 r., w Rzeszowie. Osoby chętne do udziału w tym projekcie, będą pomagały stowarzyszeniu w organizacji wydarzeń lokalnych, przygotowywać prezentacje, warsztaty oraz opracowywać materiały promocyjne, takie jak – grafiki, zdjęcia czy materiały wideo. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami projektu, grupy aż 16 międzynarodowych wolontariuszy, przygotują także wydarzenie finałowe - FESTIWAL MŁODZIEŻY.

Kto może aplikować?

Oferta udziału w wolontariacie skierowana jest do Polaków, jak również obcokrajowców przebywających w Polsce. Jest pracą pięć dni w tygodniu, po około 35 godzin tygodniowo. I w tym okresie (udziału w wolontariacie) wymagana jest pełna dyspozycyjność.

Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych „INPRO” zgłoszenia przyjmuje przez platformę Europejskiego Korpusu Solidarności. Przed wysłaniem swojej aplikacji należy zarejestrować się na platformie, a następnie wysłać zgłoszenie TUTAJ.

- Od zainteresowanych wzięciem udziału w międzynarodowym wolontariacie nie jest wymagane żadne doświadczenie, a jedynie motywacja, otwartość, komunikatywna znajomość języka angielskiego i oczywiście chęci do pracy - mówi nam Joanna Bród Koordynator Projektów Edukacyjnych w Stowarzyszeniu Projektów Międzynarodowych „INPRO”.

Co zyskasz w zamian?

W ramach projektu jego wolontariusze będą mieli zapewnione:

- 1500 zł kieszonkowego na wyżywienie i wydatki osobiste

- lunch w dni robocze

- zakwaterowanie w centrum Rzeszowa (w hostelu stowarzyszenia)

- ciekawy zakres obowiązków i nowe doświadczenie

- udział w wielu warsztatach rozwojowych oraz tematycznych (fotografia, multimedia)

- nadzór koordynatora wolontariuszy

- umowę wolontariacką zgodnie ze standardem programu EKS

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4