„Covid w Pracy”. Aplikację pomocną pracodawcom stworzyło CM w Łańcucie

KATEGORIA: ZDROWIE / 1 sierpnia 2021

Fot. Materiały prasowe

Ruszyła darmowa i ogólnodostępna aplikacja „Covid w Pracy”, która ma wspomóc pracodawców w określeniu ryzyka zarażeniem wirusem SARS-Cov-2 w miejscu pracy. Za zaprojektowanie strony odpowiada Centrum Medyczne w Łańcucie.

- Prace trwały cały rok i zakończyły się powodzeniem. Udało się z sukcesem przeprowadzić wszystkie prace i stworzyć aplikację - czyli kalkulator obliczający ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia w miejscu pracy - informuje Agata Panek, kierownik Działu Organizacyjnego w Centrum Medycznym w Łańcucie.

Przy tworzeniu „Covid w Pracy” brali udział oprócz lekarzy i pracowników Centrum Medycznego w Łańcucie, również naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Z aplikacji „Covid w Pracy” mogą skorzystać zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Po zarejestrowaniu się w systemie i zalogowaniu na konto czeka na nich 9 pytań dotyczących funkcjonowania firmy. Pytania dotyczą np. wielkości zakładu pracy, ilości pracowników czy czasu spędzonego z innymi pracownikami. Po odpowiedzi na pytania, aplikacja na podstawie algorytmów pokazuje wynik zagrożenia zarażeniem koronawirusem w naszym zakładzie pracy w stopniach niski, średni i wysoki. Dostępny jest też raport szczegółowy, który wskazuje jakie kroki podjąć, aby ryzyko zakażenia było mniejsze.

Aplikacja była testowana przez przedsiębiorców na Podkarpaciu. W konsultacjach wzięło udział ponad 700 pracodawców, którzy wyrazili swoją opinię na temat działania „Covid w Pracy”.

- Firmy oceniały aplikację pod kątem jej merytoryczności, a także użyteczności, mamy bardzo dużo pozytywnych opinii - zaznacza Agata Panek.

Aplikacja „Covid w Pracy” została opracowana w ramach projektu „Wsparcie Szpitali Jednoimiennych”, dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, przekazanym Centrum Medycznemu w Łańcucie. Łączna kwota dofinansowania w ramach tego programu wyniosła 4,3 mln zł.

Aplikacja „Covid w Pracy” jest już dostępna pod adresem: https://covidwpracy.pl/

Karol Woliński

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4