Deptak na Jagiellońskiej? Prezydent w poniedziałek chce poznać Wasze zdanie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 1 sierpnia 2021

Fot. Paweł Bialic

Wbrew pierwotnym zapowiedziom odcinek ul. Jagiellońskiej od ul. 3 Maja do ul. Zygmuntowskiej nie został zamknięty dla ruchu już od 1 sierpnia. Prezydent Konrad Fijołek chce najpierw poznać zdanie mieszkańców i działających tam przedsiębiorców. W poniedziałek, 2 sierpnia o godz. 18.00 spotkanie w tej sprawie z udziałem prezydenta odbędzie się na rogu ul. Jagiellońskiej i 3 Maja (w rejonie apteki).

O tym, że fragment ulicy Jagiellońskiej ma zostać testowo zamknięty na miesiąc dla ruchu samochodowego, prezydent Fijołek mówił w miniony poniedziałek na konferencji podsumowującej pierwszy miesiąc jego urzędowania. Już wtedy zapowiadał, że najpierw chce jednak wysłuchać opinii mieszkańców i przedsiębiorców.

- Takie spotkanie się jeszcze nie odbyło, a nie chcemy wprowadzać zmian znienacka - słyszymy w ratuszu. Urzędnicy dodają też, że w pierwotnej zapowiedzi tak naprawdę nie tyle chodziło o konkretną datę 1 sierpnia, ale o miesiąc sierpień jako czas wprowadzenia testowych zmian na ul. Jagiellońskiej.

Skąd sam pomysł zmian?

- Chcę, aby w Rzeszowie przybywało miejsc przyjaznych pieszym. Dlatego też zadecydowałem o powiększeniu strefy pieszej na ul. Mickiewicza i Joselewicza oraz o usunięciu samochodów spod ratusza. Chcę wprowadzać kolejne zmiany. Jedną z nich będzie stworzenie deptaka z ul. Jagiellońskiej - wyjaśnia Konrad Fijołek na swoim facebookowym profilu. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Zygmuntowską. Problemem w tym rejonie są m.in. pojazdy, które zawracają w rejonie apteki wjeżdżając na deptak jakim jest ul. 3 Maja. Zamiana na deptak ul. Jagiellońskiej ma ukrócić takie praktyki.

- Na razie będzie to zrobione testowo, na kilka tygodni. Chcę w ten sposób pokazać jak ta ulica może wyglądać bez samochodów. Zanim jednak zmiany zostaną wprowadzone chcę porozmawiać z Wami – mieszkańcami ul. Jagiellońskiej i przedsiębiorcami działającymi przy tej ulicy. Chcę poznać Wasze zdanie. Spotkajmy się w poniedziałek, 2 sierpnia, o godz. 18 przy skrzyżowaniu Jagiellońskiej i 3 Maja - zaprasza prezydent Rzeszowa.

Rafk

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4