„Konstruktywne” oficjalne spotkanie marszałka z prezydentem Rzeszowa

KATEGORIA: POLITYKA / 2 sierpnia 2021

Fot. UMWP

- Konstruktywne i merytoryczne - tak można określić spotkanie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla i prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O kluczowych sprawach dla Rzeszowa i Podkarpacia panowie rozmawiali blisko godzinę - poinformował w poniedziałek (2 sierpnia) Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Pierwsze oficjalne spotkanie marszałka z prezydentem odbyło się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

- Prezydent Rzeszowa chciał zapoznać się z funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej stąd też propozycja marszałka aby spotkać się w szpitalu - wyjaśnia Leyko. Prezydent zwiedził placówkę, ze szczególnym uwzględnieniem wspomnianego centrum, w którym wykonywane są operacje za pomocą robota Da Vinci. Konrad Fijołek spotkał się także z dr. Pawłem Wiszem, który pełni obowiązki kierownika centrum. Od powstania centrum czyli do końca maja wykonano już 40 operacji przy użyciu wspomnianego robota.

- Wizyta w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej była wstępem do merytorycznej rozmowy marszałka i prezydenta. Wspólnych tematów, łączących obydwa samorządy było wiele, a rozmowa miała bardzo merytoryczny i konstruktywny charakter. W ciągu godziny trudno szczegółowo omówić wszystkie zagadnienia więc obydwaj panowie zapewniają, że takich spotkań w kwestiach kluczowych będzie więcej. Natomiast w sprawach roboczych podobne spotkania odbywać się będą na szczeblu urzędniczym - relacjonuje Tomasz Leyko.

Red.

Fot. UMWP

Fot. UMWP

Fot. UMWP

Fot. UMWP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4